Ming Yang mieszka w Kanadzie 15 lat, posiada pobyt stały, ale ma chiński paszport. Kobieta miała wypłynąć z Florydy na siedmiodniowy rejs z dziewięcioma członkami rodziny i przyjaciółmi w ten weekend, ale nowe zasady Norwegian Cruise Line każą odmówić przyjęcia na pokład każdemu, kto ma paszport ChRL, Hongkongu lub Makau, bez względu na to, gdzie mieszka.

Celem tych obostrzeń jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa pochodzącego z Wuhan w Chinach.  Yang zapewnia, że ​​nie odwiedzała Chin od co najmniej sześciu miesięcy.

Jej zdaniem, te zasady mają charakter rasistowski

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości i załogi jest naszym priorytetem., twierdzą linie dodając, że odmówią przyjęcia na pokład każdemu, kto odwiedził Chiny, Hongkong i Makau w ciągu ostatnich 30 dni lub był tam tranzytem.

 

Yang ​​skontaktowała się z liniami i zapytała, czy gdyby miała paszport kanadyjski lub amerykański i odwiedziła Chiny w ciągu ostatnich czterech miesięcy, czy pozwolono by jej wejść na pokład, powiedziano jej tak.

 

Sunwing Vacation gdzie kupiła bilety Yang zaoferował całej grupie. zwrot kosztów wycieczki