„Mieszkańcy Alberty nie będą ekonomicznymi zakładnikami ekstremistów łamiących prawo” – zapewnia minister sprawiedliwości komentując kolejną  indiańską blokadę torów na zachód od Edmonton Sąd z Alberty przyznał CN nakaz sądowy przeciwko małej grupie demonstrantów, którzy zablokowali główną linię kolejową firmy w zachodnim Edmonton.

 

Wyrok sądu został wydany niecałe 12 godzin po tym, jak demonstranci ustawili blokadę na torach w rejonie 110th Avenue i Range Road 261.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Na blokadzie dochodziło do utarczek słownych między grupą na barykadzie a okoliczną ludnością.

 

Via Rail wysłała tymczasowe zwolnienia dla prawie 1000 pracowników z powodu ustania ruchu pociągów

Wcześniej tego dnia premier Alberty Jason Kenney oświadczył, że rząd Alberty oczekuje, że policja będzie egzekwować wszelkie nakazy wydane przez sąd.

„Mamy niezależne sądownictwo, a w przypadkach, w których sędziowie wydają nakazy sądowe w celu powstrzymania nielegalnych blokad, zadaniem policji jest egzekwowanie tych nakazów” – powiedział Kenney podczas konferencji prasowej w Calgary.

 

„Szczerze mówiąc, mam już dość tego, że media przeinaczają naturę tych blokad” – dodał Kenney. „Wybrana rada plemienna Wet’suwet’en głosowała za zawarciem umowy z Coastal GasLink.