Główny lekarz Ontario potwierdził w niedzielę wykrycie nowego przypuszczalnego przypadku koronawirusa w Toronto.

Dotyczy on kobiety, która 21 lutego przyleciała do Kanady z Chin  i zgłosiła się na pogotowie szpitala ogólnego w North York z nieregularnym kaszlem. Została zwolniona do domu i zgodnie z protokołami, poddała się w samo-izolacji.

Laboratorium Zdrowia Publicznego Ontario potwierdziło, że przetestowana próbka dała wynik pozytywny na obecność COVID-19. Próbka została teraz wysłana do National Microbiology Lab w Winnipeg w celu potwierdzenia.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Władze starają się obecnie skontaktować z pasażerami siedzącymi w pobliżu kobiety w samolocie w celu monitorowania. Uważają, że jest mało prawdopodobne by kobieta zaraziła innych.

Tymczasem linie Air Canada potwierdziły, że pasażer, który leciał  z Montrealu do Vancouver w Walentynki, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

22 lutego władze służby zdrowia poinformowały linie o pasażerze.

„Air Canada współpracuje z organami zdrowia publicznego i podejmuje wszelkie zalecane działania”, głosi krótkie oświadczenie linii lotniczych.

Centrum Kontroli Chorób Kolumbii Brytyjskiej poinformowało, że wszyscy pasażerowie znajdujący się w samolocie w bliskiej odległości od tego pasażera zostali powiadomieni