Red. Wojciech Sumliński zawitał w Londynie, po wizycie w Cambridge, w niedzielę 23 lutego 2020 o 17:00, w Klubie Orla Białego na Balham, na zaproszenie Polska Niepodległa Londyn, z długo oczekiwanymi książkami „Powrót do Jedwabnego” i „Rozprawa”.

Autorzy „Powrót do Jedwabnego” to Wojciech Sumliński, Ewa Kurek i Tomasz Budzyński. W przygotowaniu jest tłumaczenie na angielski, i równolegle powstaje film pod tym tytułem, także z napisami po angielsku.

Red. Sumliński opowiada o zatrzymaniu ekipy filmowej na granicy USA – przesłuchanko na 12 godzin i ostrzeżenia. Także i o premierze książki w Polsce – 5 lokali pod rząd skasowanych w ostatniej chwili pod naciskiem Żydowskiej Gminy. Bo temat jest zakazany i prawdopodobnie istnieje „czarna lista”, na której widnieje też Witold Gadowski.

Kłamstwa Grossa w „Sąsiedzi” są dokładnie analizowane, na podstawie nieobecnych „świadków”, z tym, że ta fałszywka rozeszła się na cały świat, uwiarygodniona przez „przepraszam za Jedwabne” przez Kierana, Kwaśniewskiego i nawet biskupów, promowana przez przedsiębiorstwo Holocaustu tworząc wizerunek Polaków, jako nazistów – i w oczach świata jest to polska zbrodnia na Żydach, wykorzystywana do tzw. roszczeń bezspadkowych. Dowiadujemy się też, że według tych narracji Powstania Warszawskiego w 1944 nie było- było tylko Powstanie Żydów.

„Rozprawa” – autorzy to Wojciech Sumliński, Jarosław Pieczonka, Tomasz Budzyński i Jacek Wrona. Jarosław Pieczonka, agent, policjant, udający gangstera, celebryta, nawrócony z „ciemnej strony mocy” – odsłania rzeczywistość polską podczas odbywania wyroku więziennego za wpis na Facebooku.

Link do nagrania (5 części – całość spotkania autorskiego)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLv7HO7pEn1rvUIcHvy9rgkLjd1AojL1Qp

Krzysztof Jastrzembski, Londyn