Niestety, większość szpitali w Ontario tak naprawdę nie jest przygotowana na żadną pandemię!

Tak naprawdę tylko maski N95 skutecznie chronią przed zarażeniem droga kropelkową przy bezpośrednim kontakcie z chorym.

Każdy pracownik z tzw 1 linii powinien znać rozmiar i nr maski N95, wtedy jest w miarę bezpieczny.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W chwili obecnej nie ma dostatecznej ilości masek N95, z powodu ogromnego popytu na nie. Ograniczone ilości na oddziałach szpitalnych, jedynie ER (Emergency Departament) ma wystarczającą ilość!

Tak naprawdę mówienie “oficjeli” Public Health o przygotowaniu ontaryjskich szpitali na koronawirusa jest fikcją.

Tak naprawdę tylko jeden szpital Humber River, nowy szpital w GTA dysponuje super nowoczesnym zapleczem do walki z pandemią!

Został nam zdrowy rozsadek i Opatrzność Boża.

Od redakcji: Strach się bać

•••

  Witam dziś 17 lutego mija 194 lat od zatwierdzenia konstytucji i reguł Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – to piękna rocznica i kolejne święto ojców misjonarzy Oblatów i wszystkich zainspirowanych charyzmatem Świętego Eugeniusza de Mazenod.

Z okazji tego Patronalnego Święta życzmy naszym ojcom misjonarze Oblatom zdrowia – Apostolskiej Gorliwości i wszelkiej pomyślności oraz wielu błogosławieństw Bożych i darów Ducha Świętego w dochowaniu wierności charyzmatów jakie Duch Święty zsyła na Nich – nowych kolejnych sukcesów na niwie głoszenia dobrej Nowiny ubogim i najbardziej opuszczonym oraz szczególnej opieki Maryi Niepokalanej dziękując za wszystko.

PS W minioną sobotę nad wschodnie wybrzeże Madagaskaru uderzył tropikalny cyklon Francisco o sile wiatru około 93 kilometry na godzinę, który spowodował ogromne spustoszenie i klęskę żywiołową – trwa szacowanie strat głównie na misji oblackiej Mahonoro to jest u ojca Krzysztofa Koślika OMI, która tonie w wodzie zalany kościół, kaplice i kilka sąsiednich wiosek malgaskich.

Nasi ojcowie misjonarze niezwłocznie pospieszyli z pomocą poszkodowanym Malgaszom, a na ich katolickiej misji znalazło schronienie około 100 osób.

Polecamy dziś w modlitwie szczególnie misje oblackie na Madagaskarze jak i całą wyspę; naszych ojców misjonarzy i wszystkich zainspirowanych charyzmatem oblackim i misjami Bożena S-Z

•••

        Jak oglądać TVP na żywo zagranicą. Instrukcja poniżej.

Są 2 ważne powody, dla których nie tylko warto, ale trzeba wspierać publiczne media TVP przed pod obecnym zarządem. Na początku przypomnę fakt, że ludzie antypolskich formacji Platforma Obywatelska zapowiedzieli, że nie będę brać udział w programach TVP. Jak zwykle oszukali Polaków, bo są dziś obecni w wielu programach TVP. Podobnie jak zdrajca Ewa Kopacz, która zapowiadała, że jak wygra PiS, to wyjedzie z kraju do Kanady. Jak widzimy, wcale nie wyjechała i dziś jątrzy i szczuje całą UE na Polskę.

To tylko 2 drobne przykładziki kłamstw i prania mózgów przez PO. (…)

TVP umiejętnie wyciąga z archiwów wiele faktów z przeszłości przyrównuje do teraźniejszych zachowań pokazuje niesamowitą skalę hipokryzji postkomunistów pokazuje dowody rzeczowe, a nie puste słowa

Jak oglądać TVP na żywo za granicą?

Można z YouTuba ale z opóźnieniem; można też oglądać w swoim telewizorze przez skrzynkę Android media player takie skrzynki są dostępne na przykład na eBay.

Aby móc oglądać TVP możesz potrzebować zainstalowanego programu VPN (Virtual Private Network) dla przykładu serwery bez VPN możesz otrzymać na ekranie wiadomość typu, że ze względów licencyjnych program nie może być nadawany, dlatego właśnie potrzebujesz VPN a zanim kupisz taki VPN sprawdź czy ma możliwe łączenia z serwerami w Polsce jak już masz wszystko to najpierw uruchom VPN ustaw go na Polskę, za chwilę otwórz aplikację TVP.

Oczywiście, możesz też oglądać TVP na żywo ze swego komputera za pomocą oprogramowania VPN Android.