„Wobec obywateli, którzy mają pragnienie powrotu do Polski w tym czasie, w którym Polska przechodzi na kwarantannę w związku z zagrożeniem epidemicznym oferujemy specjalnie do tego celu przeznaczone loty z polskimi liniami lotniczymi LOT”, powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Dotyczy to osób chcących wrócić z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty i Stanów Zjednoczonych.

Dodał, że po pierwsze zaplanowane wcześniej loty czarterowe odbędą się zgodnie z wcześniejszymi harmonogramami, a więc jeżeli ktoś wyjechał na urlop tydzień lub dwa tygodnie temu i jutro bądź za kilka dni czy nawet w dalszym terminie przypada zaplanowany wcześniej lot czarterowy powrotny do Polski, to taki lot odbędzie się zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem podróży.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Wobec Polaków, którzy (…) przebywają w innych częściach świata chcemy zaoferować na specjalnie do tego celu przygotowanej stronie PLL Lot możliwość zapisywania się na powroty do kraju, zarówno z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Irlandii, Cypru lub Malty, jak również te z krajów dalszych”, powiedział premier.

Morawiecki zapowiedział, że na loty te będzie można się zapisać na specjalnej stronie LOT-u, a ich cena będzie zryczałtowana i jednakowa dla wszystkich, a dodatkowy koszt weźmie na siebie państwo.

Informacje będą dostępne na stronie lotdodomu.pl i lotdodomu.com dziś po godzinie 22:00.