Myślę, że radykalne ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa są niezbędne – mówił w Polsat News wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, decyzja w tej kwestii może zapaść w najbliższych dniach, a może nawet godzinach.

Tymczasem “Rzeczpospolita” donosi, że decyzję o zaostrzeniu kwarantanny rząd ogłosi jeszcze dziś. Chodzi m.in. o zamknięcie kolejnych sklepów i zakaz korzystania z parków czy lasów.

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się coraz szybciej. Poniedziałek był pod względem liczby nowych przypadków zakażeń rekordowy (115). We wtorek rano liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 to już 766 (w tym 8 przypadków śmiertelnych).

Rząd wprowadził w połowie marca stan zagrożenia epidemicznego, a tydzień później stan epidemii. Do tej pory zapadły m.in. decyzje o odwołaniu imprez masowych, zawieszeniu lekcji w szkołach do Wielkanocy (wstępnie decyzja miała obowiązywać do 25 marca), zawieszeniu lotów, obowiązkowej kwarantannie dla wracających do kraju obywateli czy zamknięciu barów i restauracji.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

“Polska niewątpliwie obrała słuszną drogę, jeśli chodzi o walkę z tą pierwszą fazą koronawirusa”. – Udało nam się dzięki bardzo przemyślanym decyzjom, dzięki planowi pana ministra Szumowskiego ograniczyć krzywą wzrostu liczby zachorowań – mówił Gowin na antenie Polsat News.

za radiozet