Włoska ambasada w Wielkiej Brytanii zdementowała   informacje sugerujące, że we Włoszech nie intubuje się pacjentów powyżej 60 roku życia. Nadine Dorries, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Wielkiej Brytanii, opublikowała w czwartek na Twitterze wpis, w którym stwierdziła m.in., że „Włochy przestały intubować pacjentów w wieku powyżej 60 lat. Wszyscy pacjenci podłączeni we Włoszech do respiratorów na oddziałach OIOM mają poniżej 60 lat”. Wpis został usunięty z Twittera po reakcji włoskiej ambasady.

Jak podał w piątek włoski portal Repubblica, ambasada Włoch w Londynie zareagowała na wpis brytyjskiej podsekretarz stanu Nadine Dorries. „To fałszywe wiadomości. Prosimy o natychmiastowe zaprzeczenie” – napisała włoska placówka dyplomatyczna.

Informacje wskazujące na podobny przebieg spraw przekazał w niedzielę w izraelskiej telewizji Gaj Peleg, lekarz pracujący w Parmie. Stwierdził, że w północnych Włoszech nie zezwala się na podłączanie do respiratorów zakażonych koronawirusem osób powyżej 60. roku życia – o głośnej wypowiedzi lekarza poinformowała Państwowa Agencja Prasowa (PAP). Pisaliśmy o tej sprawie także na naszym portalu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

 

za kresy.pl