Posłanka do legislatury Ontario Natalia Kusendova jest dyplomowaną pielęgniarką, dlatego dzisiaj, w czasie walki z pandemią wróciła do swojego zawodu i byłego miejsca pracy w Etobicoke General Hospital, tym bardziej, że sesja legislatury została zawieszona.

„Myślę, że moje umiejętności najlepiej wykorzystam teraz w izbie pogotowia razem z moimi kolegami i pacjentami”, Natalia mówiła w niedzielę w programie CBC .

Kusendova nadal kontaktuje się ze swoimi wyborcami przez rozmowy telefoniczne i e-maile, a także utrzymuje swoje biuro poselskie w trybie pracy z domu.

„Naprawdę chcę być teraz na pierwszej linii frontu,  pomóc pielęgniarkom i lekarzom i dać wytchnienie moim kolegom”.

Kusendova pracuje 3 dni w tygodniu na 12-godzinnych zmianach.

Natalia jest aktywna w mediach spoołecznościowych, twierdzi, że to dobra okazja, aby dać ludziom wgląd w to, jak to jest być w szpitalu.

„Uważam się też za pracownika pierwszej linii opieki zdrowotnej, który jest jednocześnie głosem tych ludzi w legislaturze” – dodaje.

Kusendova informowała na przykład, premiera, że ​​dobrym pomysłem byłoby utworzenie infolinii dla pracowników służby zdrowia, którzy mogliby anonimowo zgłaszać braki sprzętu ochrony osobistej, nie martwiąc się o karę administracyjną.

Dodaje, że rozumie ryzyko związane z pracą pielęgniarki ER, ale  jest to część ryzyka zawodowego.

„Z pandemią, czy bez, pracownicy służby zdrowia, pracownicy pierwszej linii są narażeni na ryzyko, jeśli chodzi o ich zdrowie” – mówi. „Zatem ryzyko, które podejmują, gdy stają się pracownikami służby zdrowia, jest czymś, czego są  świadomi”.

Kusendova zapewnia, że będzie pracować w szpitalu tak długo, jak będzie trzeba, aby “spłaszczyć krzywą”.