Z różnych części świata, od Dżakarty po Nową Szkocję, nadchodzą wiadomości o używaniu kaszlu jako broni przeciwko policji.

Guardian donosił kilka dni temu:

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

o aresztowaniu w Manchesterze Mateusza Rejewskiego (33 lata), który został oskarżony o napaść po kszlnięciu na funkcjonariusza policji i poinformowaniu go, że ma koronawirusa.

Rejewski został tymczasowo aresztowany i we wtorek pojawił się w sądzie w Manchesterze.

Również w Cheshire ​​grupa nastolatków , którzy twierdzili, że mają koronawirusa celowo kaszlała na pracowników służby zdrowia.

W Nowej Szkocji RCMP informuje, że ludzie twierdzący, iż są chorzy na COVID-19, grozili kaszlem funkcjonariuszom policji.

Mounties twierdzą, że w ciągu minionych kilku dni wielu oficerów RCMP zgłosiło, iż grożą im kaszlem ludzie twierdzący, że mają wirusa.

Cpl. Jennifer Clarke, rzecznik prasowy RCMP w Nowej Szkocji informuje, że gdyby ktoś celowo kaszlał na oficera RCMP, byłoby to uważane za atak na funkcjonariusza.

Ostrzeżenie pojawiło się po podobnym incydencie w Nowym Brunszwiku w zeszłym tygodniu, kiedy to dwóch mężczyzn zostało oskarżonych o napaść za rzekomy kaszel na innych .

W odpowiedzi na pandemię COVID-19 prowincje Nowy Brunszwik i Nowa Szkocja wymagają od osób, które podróżowały poza prowincjami, izolowania się przez 14 dni po powrocie.