W minioną niedzielę 15 osób wzięło udział w proteście antykoronawirusowym w Vancouver. Został on zauważony przez wychodzącą w Chinach gazetę South China News, która informuje:

Władze w Kolumbii Brytyjskiej potępiły protest w Vancouver, którego uczestnicy  określali Covid-19 jako „fake news” i wzywając do przeciwstawiania  się fizycznym zasadom dystansowania, a minister zdrowia prowincji określił uczestników demonstracji mianem „autopromotorów” wykorzystujących cierpienie innych.

Zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych pokazały około 15 osób biorących udział w niedzielnym proteście, przede ratuszem pomimo prowincjonalnych nakazów  zakazujących ludziom z różnych gospodarstw domowych być bliżej niż dwa metry od siebie. Następnie protestujący poszli w kierunku centrum Vancouver.
Protestujący wzywali ludzi do przeciwstawienia się fizycznym zasadom dystansowania i    tak zwanej „blokadzie”  BC, gdzie mieszkańcom doradzono pozostanie w domach, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa.

Zdjęcie opublikowane na Twitterze przez Dana Dicksa pokazuje protestujących przeciwnych pandemicznym zasadom dystansu fizycznego gromadzącym się w niedzielę przed ratuszem w Vancouver.

Departament Policji w Vancouver nie odpowiedział na prośby o komentarz.