Projekt skierowany do seniorów powstał z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego. Jego celem jest stworzenie z wspomnień wielkiej opowieści o Polsce XX wieku. Nadesłane prace będą częścią wystawy Muzeum Historii Polski planowanej na 2021 r.

Kochamy Was za doświadczenie i mądrość życiową, która przychodzi wraz z wiekiem. Jesteście świadkami tego, że jako wspólnota i naród wielokrotnie zmagaliśmy się z trudnościami. To dzięki waszej pracy i zaangażowaniu Polska jest dziś wolna i piękna – mówił premier podczas inauguracji akcji.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mateusz Morawiecki zachęcał jednocześnie do wzięcia w niej udziału wasze pojedyncze historie składają się na tożsamość naszego narodu – podkreślił.

Akcję #MojaPamiątka organizuje Muzeum Historii Polski we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

By wziąć udział w projekcie należy wysłać do organizatora albumy, pamiętniki, eseje, materiały video.

Prace należy wysyłać do 30 czerwca 2020 r. na adres: mojapamiatka@muzhp.pl lub dostarczyć w formie materialnej na adres: Muzeum Historii Polski, ul. Mokotowska 35, 00-560 Warszawa

Organizatorzy zachęcają do opisywania: historii rodzinnych z czasów II wojny światowej, trudności życia codziennego w PRL, spotkania z Janem Pawłem II czy czasów „Solidarności” oraz działalności w opozycji antykomunistycznej.

Harmonogram akcji

25 kwietnia 2020 r. – inauguracja projektu,
30 czerwca 2020 r. – termin nadsyłania prac,
Październik 2020 r. – prezentacja wyników akcji, przedstawienie wybranych prac i ich autorów,

2021 r. – wystawa Muzeum Historii Polski zrealizowana na podstawie prac konkursowych.
Szczegóły akcji na stronie projektu: mojapamiatka.muzhp.pl.