Po prawie dwumiesięcznej przerwie z powodu kryzysu COVID-19  publiczne Msze św. zostaną wznowione w Archidiecezji Detroit już w przyszłym tygodniu – zapewnia  w licie do wiernych tamtejszy arcybiskup Allen Vigneron.

Zgodnie z nowo wydanymi dyrektywami liturgicznymi opublikowanymi na stronie internetowej Archidiecezji  parafie mogą wznawiać msze publiczne 19 maja pod pewnymi warunkami. Należą do nich zakładanie  masek w kościele i wokół niego; odpowiednie urządzenia do czyszczenia i odkażania przed lub po nabożeństwie; dystans fizyczny; i nie przekraczanie 25% całkowitej pojemności kościoła.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Najważniejszą kategorią osób dopuszczonych w tym czasie do  Mszy powinny być osoby przygotowujące się do wejścia do Kościoła katolickiego w nadchodzących tygodniach”, napisał Vigneron w swoim liście.

„W celu rozdania Komunii Świętej konieczne może być skonfigurowanie nowych wzorów zbliżania się do ołtarza, aby lepiej umożliwić właściwy dystans społeczny” – stwierdzają dyrektywy archidiecezji.

Tymczasem wszyscy wierni w archidiecezji są nadal zwolnieni z niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy do 6 września.

W swoim liście we wtorek Abp Vigneron pisze: „Msza, w której możecie uczestniczyć w nadchodzących tygodniach, będzie wyglądać zupełnie inaczej niż Msza, którą pamiętacie dwa miesiące temu.(…) Pandemia się nie skończyła i należy przestrzegać środków bezpieczeństwa

Decyzja arcybiskupa następuje tydzień po proteście przed katedrą Najświętszego Sakramentu w Detroit, wzywającym do wznowienia mszy.

za Detroit News