10 maja rozpoczął się wirtualny Marsz dla Życia. Z powodu koronawirusa doroczne wydarzenie musiało przenieść się do sieci. Tegoroczny Marsz jest 22. z kolei.

Wydarzenie rozpoczęło się bezpłatną projekcją filmu dokumentalnego Obianuju Ekeochy “Strings Attached”. Chciało go obejrzeć ponad 3100 osób i strona marchforlife.ca niestety tego nie wytrzymała. Wiceprzewodniczący CLC Matt Wojciechowski powiedział, że przywrócenie sprawności strony zajęło pół godziny. Niestety spora część widzów straciła cierpliwość. Organizatorzy postanowili więc udostępniać film dalej przez całą noc. Następnegodnia rano odnotowano ponad 3100 wyświetleń.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Program Marszu dla Życia ma być zamieszczony na kanale March for Life Canada na YouTube.

Wojciechowski dodał, że każdy może obejrzeć film “Strings Attached” za drobną opłata na stronie stringsattachedfilm.com. Ekeocha, która jest producentką filmu, podziękowała wszystkim, którzy obejrzeli go w czasie wydarzeń związanych z Marszem dla Życia.

Wirtualny Marsz potrwa do 15 maja. Tytuł tegorocznej edycji to “Be not afraid Canada!”. Transmitowane będą Msze św., wieczór ze świecami, a także przemówienia, które tradycyjnie poprzedzają przemarsz. Na każdy dzień zaplanowano filmy (na marchforlife.ca lub kanale YouTube CLC o 8 wieczorem EST). W czwartek wyświetlony będzie “Fatal Flaws: Legalizing Assisted Death”, po którym rozmowa z Alexem Schadenbergiem, dyrektorem Euthanasia Prevention Coalition.