Władze w  chińskim mieście Wuhan, gdzie koronawirus pandemiczny został wykryty po raz pierwszy, nakazały przetestowanie na Covid-19 dla wszystkich mieszkańców po tym jak wykryto nowy klaster zarażeń społecznych – czytamy w South China Morning Post.

Zlecono wszystkim dzielnicom miasta opracowanie planów 10-dniowej serii testów i przedstawienie ich do południa we wtorek.
Testy powinny obejmować zarówno stałych mieszkańców, jak i przebywających czasowo

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

To bezprecedensowe posunięcie nastąpiło po doniesieniach w weekend o sześciu nowych przypadkach koronawirusa na tym samym osiedlu mieszkalnym – Sanmin.
Były to pierwsze przypadki w mieście od czasu zgłoszenia 3 kwietnia ostatniego lokalnego pacjenta Covid-19.

Jeden mieszkaniec Sanminu, 89-letni mężczyzna, wykazywał objawy już w marcu, ale nie potwierdzono tego przypadku jako koronawirusa do soboty.
Zhang Yuxin, który był sekretarzem partii komunistycznej w rejonie Sanmin, został zwolniony za złe zarządzanie, poinformowały w poniedziałek media państwowe.

Chiński profesor epidemiologii, który odmówił podania nazwiska, ponieważ nie był upoważniony do rozmowy z mediami, powiedział, że potrzebne są testy na dużą skalę, aby zapobiec nowej fali infekcji.

Profesor uważa również, że przeprowadzenie tak dużej liczby testów leży w zakresie możliwości testowych kraju, które wzrosły znacząco  od czasu pierwszej epidemii w grudniu.