Na początku lipca prowincje atlantyckie planują otworzyć wspólne granice, oświadczył premier Wyspy Księcia Edwarda Dennis King po spotkaniu premierów z regionu. Wyjaśnił, że możliwe byłyby podróże między czterema prowincjami bez konieczności odbywania dwutygodniowej kwarantanny. Zaznaczył, że będzie to możliwe, jeśli sytuacja epidemiologiczna w regionie nie ulegnie zmianie. Jeśli w którejś prowincji nastąpi wzrost zachorowań, obowiazek kwarantanny zniosą najpierw dwie prowincje, a potem będą dołączać kolejne.

Na Wyspie Księcia Edwarda w ciągu dwóch tygodni nie odnotowano żadnych nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Nowej Fundlandii i Labradorze – tylko jeden, w Nowej Szkocji – 9. W Nowym Brynszwiku nastąpił wzrost zachorowań w regionie Campbellton, tak że liczba aktywnych przypadków w prowincji wynosi 29.

Premier King powiedział, że osoby wyjeżdżające do innych prowincji będą zobowiązane do przestrzegania zasad w nich obowiązujących (dystansowanie społeczne, mycie rąk). Zniesienie obowiązku kwarantanny nie oznacza odwołania kontroli na granicach i kampanii informacyjnych.

King dodał, że nie spodziewa się rozluźnienia restrykcji w odniesieniu do Quebecu i Ontario.