Organizatorzy dużego festiwalu poświęconego ludności rdzennej, Summer Solstice Indigenous Festival, który odbywa się w Ottawie, rozważali przesunięcie lub odwołanie imprezy w związku z niemożnością legalnego gromadzenia się. W końcu zdecydowali się na przeniesienie do internetu. Organizatorka Trina Simard mówi, że ostatnie demonstracje antyrasistowskie i wiadomości o śmierci Indian podczas starć z policją pokazują, jak ważna i potrzebna jest edukacja i budowanie więzi społecznych i kulturowych.

Summer Solstice Indigenous Festival trwa przez trzy tygodnie i zaczyna się w niedzielę od National Indigenous Peoples Day.

W ramach przystosowania do formy wirtualnej, osoby, które zapisały się na warsztaty tradycyjnego gotowania, otrzymają przesyłki z zestawami jedzenia, mówi Simard. Festiwal nawiązał też współpracę z grupą na fejsbuku Social Distancing Powwow. Grupa powstała wpołowie marca i liczy prawie 200 000 członków. Uczestnicy wirtualnego powwow zamieścili na fejsbuku nagrania swoich tańców.

W Montrealu starszyzna Mohawków przed wschodem słońca przewodniczyła ceremonii ognia. Uroczystość była transmitowana przez internet.