ING Bank Śląsk podjął decyzję o wycofaniu raportu z analizą programów gospodarczych kandydatów na urząd Prezydenta RP. Powód? Protesty lewicowych aktywistów z organizacji Akcja Demokratyczna, którym nie spodobało się, że w dokumencie stwierdzono, że najkorzystniejszym dla polskiej gospodarki byłby program zaproponowany przez Krzysztofa Bosaka.

Według zbulwersowanej fundacji lewicowej wskazywał plusy w programie Krzysztofa Bosaka.

Przedstawiciele organizacji Akcja Demokracja zwrócili uwagę, że według raportu „jedynym kandydatem, którego działania miałyby pozytywny wpływ na kondycję budżetową jest Krzysztof Bosak”. Co ciekawe, analitycy niczego takiego w raporcie nie napisali, choć można było wysnuć taki wniosek.

„ING – nie róbcie kozaka z Bosaka! Domagamy się natychmiastowego wycofania rekomendacji ING Banku Śląskiego dla programu Krzysztofa Bosaka. Jego poglądy są zagrożeniem dla demokracji, ochrony klimatu, praw człowieka oraz sprawiedliwości społecznej” – czytamy w oświadczeniu na stronie organizacji Akcja Demokracja.

Ekonomiści postanowili podsumować dotychczasowe propozycje kandydatów w wyborach prezydenckich. Nie wskazują który kandydat jest lepszy lub gorszy, jedynie analizują ich propozycje oraz szybkość wprowadzania przepisów prawnych. Co jest istotne w kontekście walki z pandemią koronawirusa. Ale i rozwojem gospodarczym.

Zwrócili uwagę, że wybranie innego kandydata niż związanego z PiS-em znacząco skomplikowałoby i zwolniłoby tempo w jakim uchwalane są nowe prawa.

Dodali też, że potencjalny brak zgodności (na linii prezydent – rząd) powstrzymałby ekspansję fiskalną, gdyby wybrano kogokolwiek innego niż Andrzej Duda. Wyjątkiem ma być osoba Władysława Kosiniaka-Kamysza, który zaprezentował daleko idące cięcia podatków oraz propozycje dodatków socjalnych. Zdaniem ekspertów przerodziłoby się to na dużą dziurę budżetową. Żaden z kandydatów nie zaproponował za to zawieszenia flagowego programu 500 plus.

Po protestach organizacja Akcja Demokracja, których argumenty w ogóle nie dotyczą gospodarki, a ideologii i linii politycznej ING Bank Śląski postanowiło wycofać się z raportu.

Sprawę skomentował w mediach społecznościowych Krzysztof Bosak.

„Lewicowi krzewiciele tolerancji, obrońcy wolności słowa w akcji. Po absurdalnym donosie Bank ING wycofuje się z prognozy, w której mój prezydencki program ekonomiczny był najkorzystniejszy dla równowagi budżetowej.
To dopiero przedsmak terroru poprawności politycznej, obecnego na Zachodzie. Kulturowa rewolucja spod znaku tęczowej lewicy rozkręca się także w Polsce. Albo przeciwstawimy się totalitarnym zapędom cenzorskim, albo poglądy milionów Polaków będą cenzurowane, a manifestacje w duchu konserwatywnym rozbijane przez lewicowych bojówkarzy. Cenzurując mnie, cenzurujecie prawie półtora miliona wyborców, cenzurujecie cywilizowaną debatę i depczecie konstytucyjne wolności. Ale poradzimy sobie, jak zawsze”, napisał Bosak.

źródło:pch24.pl