Zapraszamy do zapoznania się z informacją Konsula Generalnego Krzysztofa Grzelczyka dotyczącą głosowania korespondencyjnego podczas II tury w wyborach Prezydenta RP w Kanadzie.

Przypominamy, że w trakcie II tury wyborów Prezydenta RP wyborcy – poza odesłaniem – będą mieli możliwość osobistego dostarczenia koperty zwrotnej do Konsulatu Generalnego RP w Toronto:
– w dniach 6-10 lipca w godzinach 8-20
– w sobotę 11 lipca w godzinach 7-21.

Na terenie Konsulatu od poniedziałku 6 lipca będzie dostępny specjalny pojemnik, do którego pracownik Konsulatu wrzuci podaną przez Państwa zaklejoną KOPERTĘ ZWROTNĄ zawierającą:
1/ zaklejoną kopertę na kartę do głosowania z oddanym głosem w środku oraz oddzielnie 2/ PODPISANE OŚWIADCZENIE o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania.

Koperty zwrotne można dostarczać zbiorczo – nie ma potrzeby, aby każdy osobiście przynosił swoją kopertę zwrotną. Może to zrobić np. jedna osoba z rodziny. Prosimy jednak pamiętać o przygotowaniu kopert zwrotnych zgodnie z instrukcją.

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie regulacji prowincji Ontario w trakcie pandemii (środki ochrony osobistej oraz „social distancing”).

 

Informacja Konsula Generalnego

Zapraszamy do zapoznania się z informacją Konsula Generalnego Krzysztofa Grzelczyka dotyczącą głosowania korespondencyjnego podczas II tury w wyborach Prezydenta RP w Kanadzie. Przypominamy, że w trakcie II tury wyborów Prezydenta RP wyborcy – poza odesłaniem – będą mieli możliwość osobistego dostarczenia koperty zwrotnej do Konsulatu Generalnego RP w Toronto:- w dniach 6-10 lipca w godzinach 8-20- w sobotę 11 lipca w godzinach 7-21.Na terenie Konsulatu od poniedziałku 6 lipca będzie dostępny specjalny pojemnik, do którego pracownik Konsulatu wrzuci podaną przez Państwa zaklejoną KOPERTĘ ZWROTNĄ zawierającą:1/ zaklejoną kopertę na kartę do głosowania z oddanym głosem w środku oraz oddzielnie 2/ PODPISANE OŚWIADCZENIE o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania.Koperty zwrotne można dostarczać zbiorczo – nie ma potrzeby, aby każdy osobiście przynosił swoją kopertę zwrotną. Może to zrobić np. jedna osoba z rodziny. Prosimy jednak pamiętać o przygotowaniu kopert zwrotnych zgodnie z instrukcją.W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie regulacji prowincji Ontario w trakcie pandemii (środki ochrony osobistej oraz „social distancing”).

Posted by PLinToronto on Thursday, July 2, 2020