W mieście na przemian upalnie i spore deszcze. Większość pań w krótkich z przedłużonym tyłem sukniach, trochę w długich powiewnych do kostek z rozporkami po bokach.

Moc ludzi jeździ na rowerach i jest dla nich moc odseparowanych ścieżek. Sporo też gania na własnych czy wynajmowanych elektrycznych hulajnogach.

Jak zawsze sporo rodaków jedzie w weekendy ma dacze, czyli jakieś domki na kawałku ziemi i tam odpoczywa. Część emerytów mieszka tam nawet całe lato. Jedna ze znajomych kupiła sporą chatę koło Nieświeża za $ 2000 i tam spędza sporo lata.

Dużo też jedzie do rodziny na wieś, choć wsie się nadal wyludniają, bo moc starszych wymiera i nie ma już do kogo jeździć i podrzucać tam dzieci satem.

W samym Mińsku, wewnątrz opasanego miasta szosą okólną jest kilka sporych jezior jedno zwane Komsomolskim, gdzie można się oficjalnie kąpać i tam dojeżdżam trolejbusem. Woda była ciepła, ale nie więcej jak 1% zebranych na murawie się kąpało. Było na niej z tysiąc ludzi, niektórzy grali w siatkówkę a co ciekawe było tam więcej samotnych pań niż panów.

Do 14 lipca nie wolno prowadzić kampanii wyborczej a ja tylko roznoszę ulotki wzywające do zmuszenie Kołchoźnika do ustąpienia przed wyborami, bo gdy on będzie u władzy to nici z uczciwych wyborów.

Jest sporo możliwości wyrażenia przez wyborców swej woli a zarazem nie dostawania pałką w głowę.

Jedna to wyłączanie i włączanie trzy razy światła o 23:00, druga to włączanie sygnałów w samochodach o 19:00 a trzecia to wyłączanie TV o 21:00, kiedy zaczynają nadawać na Białorusi wiadomości i wychodzenie na spacer.

Jak na razie „niezależne” TV jak finansowany przez Polskę Bielsat i finansowane przez Jankesów Radio Swoboda „zastanawiają się” czy poprzeć mą propozycje.

Rozmawiałem ostatnio z jednym z ludzi jednego z opozycyjnych kandydatów. Sugerowałem stworzenia dowcipu na temat Aleksandra Mniejszego a nawet jeszcze lepiej piosenki satyrycznej. Mam nadzieje, że coś takiego da się stworzyć.

Ostatnia ulotka na temat: Czy Aleksander Mniejszy mógłby uratować swą skórę?

 

Jak to jest?

Rasizm to nie tylko wtedy, gdy biały nie lubi czarnego. Czy coraz częściej nie jest odwrotnie, a nikt nie śmie tego nazwać … rasizmem.

 

Śmiech na sali

Q czwartek 9 lipca prezydent Duda w Wieliczce powiedział:

“Chce realizować w najbliższych latach politykę ambitną, odważną, zdecydowaną, z godnością, z pamięcią o polskiej historii takiej, jaką ona była”.

“Z domaganiem się, aby Polska była szanowana, jej dobre imię i będę bronić tego imienia, jeżeli potrzeba bardzo twardo, wszędzie tam, gdzie to jest potrzebne”

A co do jasnej cholery robił dotąd? Tylko nagminnie lizał obce tyłki!!!

 

Bunt kołchoźników

W ostatnio w jednym z kołchozów niedaleko Gomla, we Wschodniej Białorusi władze powiatowe postanowiły zmienić kierownika Kołchozu.

Kołchoźnicy zbuntowali się i dali władzom ultimatum, albo wraca poprzedni kierownik albo przestajemy pracować. Wynik był oczywisty, Zwyciężył. Przy okazji okazało się, że w tym powiecie mającym około 100 000 ha działają teraz tylko …. dwa kołchozy.

 

Nowy niezależna stacja TV

Staraniem nie lubiącej mnie „Gazety Warszawskiej” powstała stacja TV – telewizji internetowej PL1.TV, którą można oglądać przez Internet. Wystarczy wbić – PL1.TV – w komputerze a ostatnio ciekawie tam mówił Staszek Michalkiewicz.

 

Beter Busines Biuro

To instytucja, która w USA i Kanadzie informuje obywateli o „lipnych” ofertach i przekrętach. Przed wejściem w kontakt z jakąś firmą warto sprawdzić, czy jest ona uczciwa.

 

 

Jak to jest

Prezydenta pytał Bosak:

– że przez pięć lat, kiedy organizował Pan pozorowaną debatę konstytucyjną, nie zaprosił Pan nikogo z naszych środowisk do tej dyskusji?

– że chciał Pan wpisać Unię Europejską do konstytucji?

– że miał Pan czas na spotykanie się z działaczami LGBT, a nie znalazł Pan nigdy czasu na spotkanie się z działaczami środowiska wolnościowego, tradycjonalistycznego czy narodowego?

– że w komitecie obchodów stulecia odzyskania niepodległości znalazło się miejsce dla partii Razem, a nie znalazło się dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości?

-że potępia Pan nacjonalizm przy różnych okazjach, opowiada o wielokulturowości i państwie Polin, a nie jest Pan w stanie odrzucić żydowskich roszczeń majątkowych ze Stanów Zjednoczonych?

– że nie udało się zaproponować przez pięć lat ani jednej konserwatywnej ustawy, np. ustawy domykającej system edukacyjny w sprawach LGBT, żeby nie było Tęczowych Piątków?

Albo ustawa o pełnej ochronie życia nienarodzonego?

–  że nie udało się doprowadzić do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej?

– że podpisał Pan 30 ustaw podnoszących podatki i wprowadzających nowe daniny?

– że bez szepnięcia słowa sprzeciwu akceptujemy nowe regulacje unijne niekorzystne dla nas w energetyce?

że popiera Pan zadłużanie całej Europy i przyznanie UE nowych kompetencji?

 

Mimo wszystko

W środę prezydent Duda: apeluję do PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, spotkajmy się po wyborach, porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach, jaką ma wartość ta obietnica?

Część ludzi z prawicy nakręciło klip apelując o głosowanie za Dudą. Tak też bym głosował choć mam 20 powodów by nie głosować na tego pseudo prawicowca, ale jest on mi o kilka mil bliższy niż Trzaskowski.

Mym zdaniem pan Bosak sp…. nie oświadczając się za Dudą po uzyskaniu konkretnych, na piśmie obietnic.

 

Górą czarni

Niesamowitą ilość kantów dokonują obywatele Nigerii a FBI podało, że pewien człowiek z tego kraju uczestniczył w „przyswojeniu” prawie 2 mld dolców. Czy wejdzie do książki Guinnesa.

 

Dyplomaci

Ambasadorzy USA i Izraela kpią z Konwencji Wiedeńskiej zakazującą dyplomatom mieszanie się w sprawy wewnętrzne kraju, gdzie reprezentują swój rząd. Co najgorsze „polskie” władze na to nie reagują czym jeszcze bardziej ich rozpuszczają.

 

610 rocznica bitwy Grunwaldzkiej

Rozumiem, że nie są zapraszani w rocznice bitwy przedstawiciele Białorusi, bo źle traktują swych Polaków. Ale już nie pierwszy raz są zapraszane władze „Europejskiej” Litwy też podle traktują swych Polaków.

 

Kto lepszy?

Będzie już po „herbacie” gdy Goniec trafi do czytelników i zobaczymy kto miał racje. Czy badanie opinii publicznej czy bookmacherzy, którzy w przeciwieństwie do tych pierwszych postawili na Andrzeja Dudę.

 

Trzaskowski wiarygodny?

Kandydat PO, mam nadzieje, że się przeliczył licząc, że Polacy, którzy szli w Marszach Niepodległości za władzy tej partii zapomnieli kto ich na zlecenie tej partii na tym marszu pałował.

 

Smutna wieść

Dowiaduje się, że Chińczycy przekupili kogo się da w Watykanie i cały jego system informacyjny zbudowała chińską firmę ci powoduje, że Watykan jest w ich rękach. Więc w wyniku ich nacisków Papież Franciszek zrezygnował z wyrażenia krytycznej opinii o ostatnich antywolnościowych aktów prawnych narzuconych obywatelom Hong Kongu.

 

Zachorowania

Chorych proporcjonalnie do ludności jest na Białorusi 7 razy więcej niż w Polsce, ale ilość śmierci jest proporcjonalnie prawie identyczna.

 

Media

Ponoć 80 dzienników jest w rękach niemieckich i podobnie w ich rękach są główne stacje TV w Polsce. To one popierały Trzaskowskiego. Dodam, że u Jankesów jest to prawnie zakazane.