Wybory Prezydenckie 2020: prośba o pilną interpretację prawną

Szanowni Państwo,

Otrzymałam informację o licznych przypadkach niedoręczenia pakietów wyborczych w II turze Wyborów Prezydenckich 2020 wyborcom z potwierdzonym prawem do głosowania w okręgu torontońskim w Kanadzie.

Konsulat Generalny RP w Toronto wyjaśnił telefonicznie, że nie istnieje procedura sanująca tego typu faktyczne uniemożliwienie wyborcy skorzystania z jego prawa wyborczego gwarantowanego w Konstytucji RP (lista ww. wyborców do wglądu na życzenie).

Skoro podstawową zasadą prawną jest jego kompletność, uprzejmie proszę o interpretację prawa wyborczego usuwającą tę lukę prawną tak, aby nie dopuścić do licznych naruszeń prawa wyborczego obywateli RP głosujących jutro, 11 czerwca, w Kanadzie, USA oraz innych państwach obu Ameryk oraz pojutrze, 12 czerwca, w pozostałych państwach świata i w Polsce wszędzie tam, gdzie możliwe jest wyłącznie głosowanie korespondencyjne, a wyborcom nie doręczono na czas pakietów wyborczych.

Proszę wziąć pod uwagę, że przy zrównoważonych sondażach przedwyborczych i rekordowej frekwencji wyborczej za granicą i w kraju, nieusunięcie ww. problemu na czas może istotnie przyczynić się do konieczności unieważnienia wyborów przez Sąd Najwyższy.

Uprzejmie proszę o odpowiedź i potwierdzenie otrzymania niniejszego maila drogą mailową.

            Z uszanowaniem,

            Lidia Sokołowska-Cybart

Lawyer-linguist

  • ••

Wybory Prezydenckie 2020: wyborcy, którym nie doręczono pakietu wyborczego na czas w II turze

Szanowni Państwo,

Otrzymałam informację o licznych przypadkach niedoręczenia pakietów wyborczych w II turze Wyborów Prezydenckich 2020 wyborcom z potwierdzonym prawem do głosowania w Kanadzie.

Konsulat Generalny RP w Toronto wyjaśnił telefonicznie, że nie istnieje procedura sanująca tego typu faktyczne uniemożliwienie wyborcy skorzystania z jego prawa wyborczego gwarantowanego w Konstytucji RP.

Zwróciłam się więc wczoraj do Państwowej Komisji Wyborczej z prośbą o pilne wyjaśnienie obwodowym komisjom wyborczym, jak należy postępować w takich przypadkach.

Rekomenduję każdemu wyborcy, którego to dotyczy, wysłanie maila do swojego konsulatu z opisem swojej sytuacji z kopią do Państwowej Komisji Wyborczej (biuro@kbw.gov.pl) oraz Ruchu Kontroli Wyborów (sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl).

Kompiluję również listę wyborców, nie tylko kanadyjskich, których to dotyczy. Proszę więc poinformować znajomych o tej liście i o przesłanie mi imienia i nazwiska oraz adresu mailowego takiego wyborcy oraz nazwy jego konsulatu.

            Z uszanowaniem,

Lidia Sokołowska-Cybart

Lawyer-linguist

  1. (Canada) 416.721.4779
  2. lidia.s.cybart@gmail.com
  • ••

Pozdrawiam, na Kaszubach można w czasie mszy przyjąć Jezusa do ust, to jest coś pieknego. Ale w Maximilian Kolbe nie można. To dużo świadczy o naszych Kapłanach. Może Pan coś na ten temat napisze.

Pozdrawiam xxx

  • ••

Dobry wieczór,

Piszę do Pana ze skargą na pracę naszego Konsulatu. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem karty do głosowania.

Konsulat miał tyle czasu, że powinienem te karte otrzymać już dawno temu.

To samo było podczas pierwszego głosowania.

Kartę do głosowania otrzymałem w czwartek wieczorem, w piątek wysłałem poczta polecona, a karta doszła do konsulatu w poniedziałek.

Zastanawiam się, czy jeżeli ktoś by wszedł w posiadanie mojej karty do głosowania i zagłosował za mnie, czy to można sprawdzic?

Pozdrawiam,

Adam

  • ••

Szanowni Państwo,

Myślę, że powinniśmy otworzyć szampana, bo mamy powód do celebrowania.

Wygrał Prezydent Andrzej Duda.   Daje to Polsce szanse na umacnianie stabilizacji i suwerenności Polski, a także na harmonijna współprace Prezydenta z Rządem RP,

co byłoby właściwie niemożliwe w przypadku innego wyboru.

Układ w Polsce nie jest idealny, nie jest doskonały Rząd, nie jest doskonały Prezydent, nie doskonali są Polacy.

Pamiętajmy, nie ma ludzi doskonałych – włączając tez nas.

Myślę, że najważniejsze jest to, czy w ostatecznym bilansie, pomimo naszych wszystkich ułomności, mieliśmy świadomość, że działaliśmy w sposób prawy i patriotyczny, mając na celu nasze wspólne, polskie dobro.

Róbmy wszystko jako Polonia, aby Polska była coraz silniejsza, a nie słabsza i aby mówiono o Polsce i o nas Polakach z szacunkiem, a nie z lekceważeniem.

Patrząc z nadzieja na lepsze jutro,

Pozdrawiam serdecznie,

Bartłomiej Habrowski

prezes KPK OT

  • ••

Szanowny Panie Redaktorze,

Wynik jest taki, jaki jest – ledwo, ledwo. Konfederacja, z której listy żeś Pan w październiku ub. roku startował, nie poparła nikogo. Innymi słowy, Konfederacja to po prostu czerwone onuce. Nie wstyd Panu?

Z Poważaniem,

Jacek Hejnar, Mississauga, ON.

  • ••

Panie Andrzeju,

piszę w sprawie głosowania w drugiej turze. W pierwszej turze wysłaliśmy nasze głosy expresspost przez Canada Post w poniedziałek 22 czerwca i przesyłka była dostarczona w czwartek 25 czerwca.

Teraz wysłaliśmy podobnie w poniedziałek 6 lipca i…przesyłka do tej pory NIE ZOSTAŁA doręczona. Od 2:23 AM 8 lipca była w „drodze z Mississauga do Etobicoke” i tam jest od 8:23 AM tego samego dnia. Interweniowałem parę razy w Canada Post, ale jak widać bezskutecznie. Powiedziałem, co zawierała ta przesyłka i, żeby zwrócili uwagę na to, iż takich jak moja przesyłka będzie kilka tysięcy odprawianych przez ten sam oddział poczty w Etobicoke i takie opóźnienia mogą spowodować utratę prawa głosowania a być może nawet wypaczenie ostatecznych rezultatów w skali całego procesu wyborów.

Po tym jak dzisiaj „zanikał” sygnał transmisji TVP Info ostatniego w kampanii spotkania A.Dudy z mieszkańcami Zamościa i Lubelszczyzny, zaczynam się zastanawiać, czy nie pracują  tam w tej stacji rozdziału poczty w Etobicoke „nasi rodacy z piątej kolumny śpiochów”. Ma Pan jakieś możliwości zbadania tego?

Odp. redakcji: Nie mam żadnych, oprócz tego, że dzisiaj otrzymałem niemal identyczny telefon od czytelnika z Hamilton, który w poniedziałek wysłał kopertę do konsulatu express post i dzisiaj nadal była niedoręczona w Etobicoke – jak wynikało z jego trackingu. Pozdrawiam serdecznie, ak.

  • ••

Masks should not be mandatory

Nie możemy sobie dać robić wodę z mózgu. Ja już tak wkurzyłam tych z rządu ze zaczynają być sarkastik. Codziennie otrzymuje ‚odpowiedzi od różnych ministrów. Ale te odpowiedzi są nie jasne dla mnie i dalej ich pytam. Ja ich zaprowadzę w ‚kozi róg’. Bo ci co nie wiedzą robią policy and normy, czyli ci z rządów. W rozmowie z MP office udowodniłam ze rząd jest totalitarny, bo rozkazy idą z góry a nie odwrotnie. Myślę ze oni i tak to nie zrozumieli celowo. I tacy rządzą nami. Lojalni niedouczeni nieudacznicy.

Wiesława

From: Wiesia derlatka

Subject: Masks should not be mandatory

            I agree with reader opinion that masks should not be mandatory.  I am outraged that the city and province want enforce masks. You need to be aware that masks limit O2 and are dangerous to cardiorespiratory system especially in heat.  Useless actions of city councilors who are struggling to hold their grounds are more bothersome to most people They    have no right to demand the mask. They can hide their pseudoscience sweat in their basement. I have 10 more complaints to send to ombudsman office about city indecent decisions, actions. and lack of transparency As for Provincial and federal government covid hype advice ‚ Stop the pandemic dress or suit rehearsal” as it really dangerous. They want achieve more deaths as per plan, however virus is too „friendly”. They are caught lying to fit the demands of elites. People are waking up and need to help themselves as the totalitarian government is using their fears. No laboratory was able to isolated any live virus from human body yet. As for Trudeau he used us and fooled us Catholics like a wolf in sheep skin. I am surprised that someone will pay to go for his speeches. I personally would not listen him if he pays me big bucks. PM Trudeau never has anything smart and valued to say. Actually, just opposite, he is struggling with understanding and expressing himself. I could see the spirits of killed babies by abortion he supports are haunting him now more and more. That is karma for all who support killing of innocent.

Wieslawa Derlatka

  • ••

Redakcjo Goniec

Email do Trzaskowskiego

Panie Trzaskowski, Polacy mówią że łata pan dziury Czajki „taśmą klejącą” i atakuje dzieci zmuszając ich do nauki seksu. Czy pan nie wie ze do seksu trzeba emocjonalnie dorosnąć. Niektórzy nigdy emocjonalnie nie dojrzewają do nie go nawet mając ponad 30 lat i potrzebują psychologa. Jeżeli pan wygra będziemy bojkotować, bo będzie wiadomo ze obce siły jak Niemcy brały w tym udział Niemiecki rząd zawsze był i będzie wrogiem Polski. A pan to akceptuje, czyli jest pan wrogiem Ojczyzny. Żądamy zwrotu pieniędzy od Niemiec tych co Tusk ukradł, żeby pomagać walącej się niemieckiej ekonomii. Żądamy pieniędzy za straty wojenne od Niemiec. Ja już pisałam wiele listów do Niemiec o ten zwrot pieniędzy. Ale ten Rząd udaje ze nie widzi i nie słyszy. Trzeba im przeczyścić uszy i umyć zaropiale oczęta. Polacy nie popuszczą, więc Pomysł pan jak trudne będzie pana rządzenie, bo Niemiecki rząd będzie skompromitowany za pedofilie także. Tak jak przepowiednia wskazuje Niemcy będą kaput wkrótce. Rząd Niemiecki musi leczyć swoje nogi, bo na mozg już za późno.

Wiesława

Kanada