Technolog ruchu drogowego w Brampton Radosław Moryc w ramach miejskiego programu uspokajania ruchu sporządził listę najbardziej niebezpiecznych ulic w Brampton  podaje portal inBrampton.

Zgodnie z Neighborhood Traffic Management Guide ( NTMG ), miasto wdroży środki łagodzące i zainstaluje urządzenia uspokajające ruch w odpowiedzi na wiele problemów związanych z ruchem .

Pracownicy miasta rozpoczęli już przebudowę Center Street North (od Williams Parkway do Queen Street East), Vodden Street West (od Main Street North do Williams Parkway) i Royal Orchard Drive (od Bovaird Drive West do Williams Parkway), aby rozwiązać te problemy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Center Street North to strefa 40 km na godzinę, gdzie 15 procent kierowców przekracza ten limit o ponad 17,3 km na godzinę.

W Royal Orchard Drive między Bovaird Drive West a Williams Parkway liczba pojazdów dziennie wynosi 4823, 85 proc.jedzie z prędkością 53,6 km na godzinę w strefie 40 km i średnio dochodzi tam do 1,7 kolizji na rok na kilometr.

Vodden Street West między Main Street North i Williams Parkway  to 7 794 aut dziennie przy  średnio ośmiu kolizjach rocznie na kilometr.

Odcinek między Williams Parkway i Queen Street East, który codziennie przejeżdża  7124 pojazdów ma  średnio 7,8 kolizji rocznie na kilometr.

Nelson Street West między George Street North i McMurchy Avenue North miało najwięcej kolizji ze wszystkich ulic w Brampton wymienionych w raporcie, ze średnią 12,2 kolizji rocznie.

Oto 10 najbardziej niebezpiecznych ulic w Brampton:

Center Street North między Williams Parkway i Queen Street East
Vodden Street West między Main Street North i Williams Parkway
Laurelcrest Street między Vodden Street i Queen Street East
Royal Orchard Drive między Bovaird Drive West i Williams Parkway
Fernforest Drive między Countryside Drive i Sandalwood Parkway East
Eagle Plains Jedź między Mountainash Road i Airport Road
Meadowland Drive między Clarence Street i Eldomar Avenue
Sunny Meadow Boulevard pomiędzy Countryside Drive i Sandalwood Parkway East
Father Tobin Road między Bramalea Road i Torbram Road
Clementine Drive między Mavis Road i Steeles Ave West