Technolog ruchu drogowego w Brampton Radosław Moryc w ramach miejskiego programu uspokajania ruchu sporządził listę najbardziej niebezpiecznych ulic w Brampton  podaje portal inBrampton.

Zgodnie z Neighborhood Traffic Management Guide ( NTMG ), miasto wdroży środki łagodzące i zainstaluje urządzenia uspokajające ruch w odpowiedzi na wiele problemów związanych z ruchem .

Pracownicy miasta rozpoczęli już przebudowę Center Street North (od Williams Parkway do Queen Street East), Vodden Street West (od Main Street North do Williams Parkway) i Royal Orchard Drive (od Bovaird Drive West do Williams Parkway), aby rozwiązać te problemy.

Center Street North to strefa 40 km na godzinę, gdzie 15 procent kierowców przekracza ten limit o ponad 17,3 km na godzinę.

W Royal Orchard Drive między Bovaird Drive West a Williams Parkway liczba pojazdów dziennie wynosi 4823, 85 proc.jedzie z prędkością 53,6 km na godzinę w strefie 40 km i średnio dochodzi tam do 1,7 kolizji na rok na kilometr.

Vodden Street West między Main Street North i Williams Parkway  to 7 794 aut dziennie przy  średnio ośmiu kolizjach rocznie na kilometr.

Odcinek między Williams Parkway i Queen Street East, który codziennie przejeżdża  7124 pojazdów ma  średnio 7,8 kolizji rocznie na kilometr.

Nelson Street West między George Street North i McMurchy Avenue North miało najwięcej kolizji ze wszystkich ulic w Brampton wymienionych w raporcie, ze średnią 12,2 kolizji rocznie.

Oto 10 najbardziej niebezpiecznych ulic w Brampton:

Center Street North między Williams Parkway i Queen Street East
Vodden Street West między Main Street North i Williams Parkway
Laurelcrest Street między Vodden Street i Queen Street East
Royal Orchard Drive między Bovaird Drive West i Williams Parkway
Fernforest Drive między Countryside Drive i Sandalwood Parkway East
Eagle Plains Jedź między Mountainash Road i Airport Road
Meadowland Drive między Clarence Street i Eldomar Avenue
Sunny Meadow Boulevard pomiędzy Countryside Drive i Sandalwood Parkway East
Father Tobin Road między Bramalea Road i Torbram Road
Clementine Drive między Mavis Road i Steeles Ave West