W przeddzień stulecia Bitwy Warszawskiej rozpoczynamy budowę muzeum w Ossowie – poinformował w poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Chcemy, żeby muzeum powstało w ciągu dwóch lat – zapowiedział.

Konferencja prasowa szefa MON odbyła się w Ossowie na tle placu budowy. “Przekazuję dobrą wiadomość. Dopełniliśmy wszystkich formalności związanych z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie. W związku z tym zarówno robotnicy, jak i urządzenia wkraczają na plac budowy. Założenie jest takie, żeby Muzeum w Ossowie było filią Muzeum Wojska Polskiego” – powiedział.

“W przeddzień stulecia Bitwy Warszawskiej rozpoczynamy prace budowlane. Chcemy, żeby muzeum powstało w ciągu dwóch lat” – oświadczył Błaszczak. “Gwarantujemy tu sprawność w działaniu i gwarantujemy, że nasz cel osiągniemy” – zapewnił.

Minister podkreślił, że muzeum będzie czynne przez cały rok. “Założenie jest takie, żeby muzeum było przystępne, żeby ekspozycje były ciekawe, żeby upowszechniać wiedzę na temat tego epokowego zwycięstwa. Zwycięstwa, które określane jest w literaturze jako 18. bitwa decydująca o losach światach” – wskazał.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Błaszczak przy okazji podziękował za dobrą współpracę staroście powiatu wołomińskiego, w którym położony jest Ossów, Adamowi Lubiakowi, a także Wojsku Polskiemu.(PAP)

autorzy: Agnieszka Ziemska, Aleksander Główczewski