Jakim prawem…?
Wracajᶏc z ulicy Roncesvalles, przechodzᶏcᶏ niejako w King St. West, zawsze zwracamy uwagę na Pomnik Katyński. Podobnie było w sobotę 8-go sierpnia. Zaintrygowani jakimiś nalepkami, umieszczonymi na ścianie Pomnika, zatrzymaliśmy się w celu ustalenia, kto dokonał profanacji, jej treści i celu.
Okazało się, że sprawcᶏ samowoli jest tzw. “Towarzystwo Warszawskie”, upamiętniajᶏce rocznicę tragicznego w skutkach Powstania Warszawskiego.
Kto wpadł na pomysł “przyklejania się” z tᶏ rocznicᶏ do Monumentu, poświęconego Ofiarom sowieckiej zbrodni?
Takiej profanacji nie dopuścili się czciciele katastrofy smoleńskiej, ustawiajᶏc stosownej treści tablicę w taktownej odległości od Pomnika Katyńskiego.
Jeśli zgromadzenie pod nazwᶏ “Towarzystwo Warszawskie” chciało w ten sposὀb zaistnieć w przestrzeni publicznej (?), to niechlujnie umieszczajᶏc swoje intencje na frontonie Pomnika, dali dowód nie tylko braku szacunku dla Pomnika, ale również kompromitujᶏcy poziom pomysłu.
Ściana Pomnika nie jest miejscem umieszczania jakichkolwiek informacji, czy intencji. Oszpecona nalepkami, w tym znacznego formatu, dziwnym, dziecinnym rysunkiem oraz sztucznymi kwiatkami, przylepionymi taśmᶏ do ściany Monumentu, intrygowała wyglᶏdem przechodzᶏce postronne osoby.

Ewa Zawistowska, Wiesław Kwaśniewski Toronto,08.08.20

•••

Na niepokoje w Polsce i siły oraz naciski, które zdemaskowały się w ostatnim czasie jako antychrześcijańskie, jest dobry sposób, zwłaszcza jeśli solidarnie i wytrwale stosowany, a mianowicie:

POTĘŻNY EGZORCYZM ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
Boże w Trójcy Świętej Jedyny, błagam Cię i proszę za wstawiennictwem Bogurodzicy Dziewicy Maryi, świętego Michała Archanioła, wszystkich Aniołów i Świętych o tę wielką łaskę pokonania sił ciemności na polskiej ziemi i na całym świecie .Odwołujemy się do zasług Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jego Przenajdroższej Krwi przelanej dla nas i Jego Świętych Ran, Agonii na Krzyżu i wszystkich cierpień poniesionych podczas Męki i przez całe życie Pana Naszego i Zbawcy. Prosimy Cię, Jezu Chryste, wyślij swoich Aniołów, aby strąciły złe moce do czeluści piekielnych, aby na polskiej ziemi i na całym świecie nastało Boże Królestwo. Aby łaska Boża mogła się rozlać na każde ludzkie serce, aby nasz Naród i wszystkie narody całego świata mogły doświadczyć Bożego pokoju. Nasza Pani i Królowo, błagamy cię gorąco, poślij swoich Aniołów, aby strąciły do czeluści piekielnych wszystkie złe duchy, które mają być strącone. A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, dokonaj tego dzieła, aby łaska Boża mogła nam nieustannie towarzyszyć. Poprowadź wszystkie Zastępy Niebieskie, aby złe moce zostały strącone do czeluści piekielnych. Użyj całej swej mocy aby pokonać lucyfera i jego aniołów, którzy sprzeciwili się Woli Bożej i teraz chcą niszczyć dusze ludzkie. Pokonaj ich, albowiem masz taką władzę, a nam wyproś łaskę pokoju i Bożej Miłości, abyśmy podążali za Chrystusem. Amen.

Małgorzata K.