Wcześniej w tym tygodniu informowaliśmy, że ciężarna kobieta z Melbourne w Australii została aresztowana w swoim domu za nawoływanie w mediach społecznościowych do protestu przeciwko blokadom antypandemicznym. Według doniesień ABC News , trzech innych Australijczyków również zostało aresztowanych za publikowanie w Internecie postów krytykujących tzw lockdown.

W piątek rano aresztowano w domu mężczyznę o imieniu James Bartolo. Ponieważ sprzeciwiał się zatrzymaniu i nie poszedł z policją z własnej woli, postawiono mu dodatkowe zarzuty.

Bartolo jest podobno czwartym Australijczykiem aresztowanym za podżeganie do publikowania postów przeciwko blokadzie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Cops at the door….

Posted by James Bartolo on Thursday, September 3, 2020

W stanie Wiktoria obowiązują obecnie ograniczenia na poziomie 4, które obejmują godzinę policyjną i ograniczenie odległości, na jaką ludzie mogą oddalać się od swoich domów. Na razie nie ma jasnej daty, kiedy ograniczenia zostaną zniesione.

Zatrzymania zostały skrytykowane przez Australijską Komisję Praw Człowieka, która zamieściła na Twitterze oświadczenie dotyczące 28-letniej Zoe Buhler, kobiety, która została aresztowana na oczach swoich dzieci za nawoływanie do protestu na Facebooku.

 

Za https://www.activistpost.com/