We wtorek w Ontario rozpoczęły się powroty do szkół – przynajmniej dla części uczniów. Szkoły były zamknięte od 13 marca. Ontaryjskie kuratoria oferują tradycyjne lekcje i nauczanie zdalne dla tych, którzy wolą jednak zostać w domu.

Nie wszystkie szkoły zaczęły rok szkolny we wtorek. W niektórych zajęcia rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch tygodnia. W zeszłym miesiącu minister edukacji Stephen Lecce dał kuratoriom wolną rękę – pozwolił na późniejsze rozpoczęcie nauki, jeśli szkoły będą potrzebowały więcej czasu na przygotowanie procedur. Rząd był wcześniej krytykowany za kilkukrotną zmianę stanowiska.

Peel District School Board zdecydowało, że uczniowie szkół średnich rozpoczną naukę we wtorek, a uczniowie podstawówek – w środę. Toronto District School Board przesunęło początek roku szkolnego na 15 września.

Rząd prowincji wydał nowe wytyczne dla szkół, jak postępować w przypadku podejrzenia koronawirusa. Położono nacisk na działania zapobiegawcze i kontrolę stanu zdrowia uczniów w domach. Nauczyciele i dyrektorzy mają izolować uczniów, u których objawy pojawią się w czasie lekcji. Urzędnicy agencji zdrowia publicznego mają decydować, czy odsyłać do domu określone grupy uczniów, czy może zamykać szkoły, żeby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się choroby.