Policja rozpędziła masowe zgromadzenie na parkingu w Hamilton kilka godzin po tym, jak rząd prowincji ograniczył dopuszczalną liczbę uczestników zgromadzeń publicznych w tym na świeżym powietrzu i nie zawaha się postawić zarzutów w tej sprawie, śledztwo jest w toku.

Hamilton Police Supt. Will Mason powiedział, że setki ludzi, którzy zgromadzili się w rejonie Ancaster w sobotę wieczorem, rażąco lekceważyli nowe przepisy mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19.

Mason powiedział, że śledczy skorzystaliby z nowego prawa, gdyby byli w stanie zidentyfikować organizatorów sobotniego masowego zgromadzenia.

„Absolutnie uważamy, że działania zeszłej nocy, w świetle obaw związanych z COVID-19, są odrażające” – powiedział Mason na niedzielnej popołudniowej konferencji prasowej. „Uczestnicy powinni się wstydzić, a jeśli uda nam się ich zidentyfikować i postawić zarzuty na drodze, to z pewnością będziemy to robić”.

Mason powiedział, że zespół mający na celu zwalczanie wyścigów ulicznych, został wezwany do wsparcia policji w Hamilton.