W nocy z niedzieli na poniedziałek kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA Joe Biden napisał na Twitterze

„Powiem jasno: prawa LGBTQ+ to prawa człowieka – a dla stref wolnych od LGBT nie ma miejsca ani w Unii Europejskiej ani gdziekolwiek na świecie”.

We wtorek amerykańskiemu politykowi odpowiedziała Ambasada RP w Waszyngtonie.

 „Twierdzenie zawarte w tweecie wiceprezydenta Joe Bidena jest oparte na nieprawdziwych informacjach medialnych. »Strefy wolne od LGBT« nie istnieją w Polsce. Rząd polski jest przywiązany do rządów prawa, równych praw i społecznej inkluzji. Nie ma w naszym społeczeństwie miejsca na dyskryminację” – czytamy na Twitterze ambasady.

Przypomnijmy, że niektóre z polskich samorządów przyjęły Samorządowe Karty Praw Rodziny, które zwolennicy tzw. praw LGBT, w tym liberalne media, uporczywie nazywają „strefami wolnymi od LGBT”.

Co jest dodatkowo “uwiarygadniane” przez prowokację medialną aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, który jeździ po Polsce i na znakach drogowych z nazwami takich miejscowości dodaje, a następnie fotografuje tabliczkę “strefa wolna od LGBT”, przedstawiając następnie całą sprawę, jako zakaz wstępu do osób homoseksualnych. Jak twierdzi: „wizualizuje dosłowność i sens, który niosą za sobą krzywdzące dokumenty”.

Podobnie wypowiadał się również znany homoseksualista, polski polityk, europoseł Robert Biedroń, który stwierdził, a forum Parlamentu europejskiego, że homoseksualiści nie mają wstępu do niektórych lokali gastronomicznych w Polsce…

Staszewski został właśnie zaproszony do udziału w programie „Liderzy”, który został przygotowany przez fundację byłego prezydenta USA Baracka Obamy.

Tymczasem Reduta Dobrego Imienia poinformowała, że gmina Zakrzówek składa do Sądu Okręgowego w Lublinie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Bartowi Staszewskiemu.

Gmina Zakrzówek zarzuca Bartowi Staszewskiemu naruszenie dóbr osobistych Gminy. Pozwany prowadzi akcję „Strefy wolne od LGBT w Polsce” polegającą na umieszczeniu pod tablicami z nazwą miejscowości tablicy z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”, następnie zdjęcia z taką – bezprawnie umieszczoną, a wyglądającą na urzędową – tablicą publikuje w swoich mediach społecznościowych i prowadzonym przez siebie portalu w języku angielskim i polskim lgbtfreezones.pl i strefywolneodlgbt.pl.

„Zdecydowaliśmy się wystąpić na drogę prawną przeciwko p. Staszewskiemu ponieważ opisanie przez niego naszej gminy, że jest ‘strefą wolną od LGBT’ jest kłamstwem sugerującym, że w naszej gminie istnieje dyskryminacja czy segregacja ludzi na podstawie jakichkolwiek kryteriów. Nic takiego nie ma miejsca” – powiedział Wójt Gminy Zakrzówek Józef Potocki.

„Gmina Zakrzówek przyjmuje wszystkich chętnie, turystów, inwestorów, nie mamy do nikogo żadnych uprzedzeń. To, że Pan Staszewski przypisuje nam takie ujemne i powszechnie potępiane cechy jest nie tylko krzywdzące i zniesławiające władze Gminy i mieszkańców naszej lokalnej wspólnoty. Pan Staszewski przeprowadził tę akcję – jak sam pisze na swojej stronie www – ponieważ Rada Gminy Zakrzówek przyjęła w swoim czasie deklarację prorodzinną, w której – tak jak większość mieszkańców – opowiada się za tradycyjnymi wartościami rodzinnymi. Nie ma w tym ‘Stanowisku’ mowy o ‘Strefie wolnej od LGBT’.

Pan Staszewski interpretując dokument uchwalony przez Radę nadużywa wolności słowa przedstawiając Gminę Zakrzówek jako miejsce hejtu – tym bardziej, że na swojej stronie WWW odsyła także do serwisu internetowego ‘Atlas Hejtu’” – dodał.