Łukaszenko choć to stary komuch ale dbał o Białoruś i lawirował pomiędzy Rosja Putina i lewactwem z EU, LGBT feministki i wszelka inna swołocz nie harcowali po ulicach I nie znieważał symboli religijnych .Sprzeciwił się globalistom i masonom nie przyjął łapówki od bankierów nie ogłosił pandemii więc mu zgotowali rewolucje .Żeby Polska miała takich liderów jak Łukaszenka to nie byłoby takiego bajzlu jaki mamy i wszyscy zdrajcy i szkodnicy Polski już dawno by siedzieli albo wydaleni z kraju Nie ulega najmniejszej wątpliwości ze Łukaszenka wygrał te wybory choć nie tak wysoko jak oni to podają. Co by było jak by opozycja wyjechała do innego kraju i podważała wybór na prezydenta A. DUDĘ ? Polska nie ma najmniejszego prawa ingerować w interes Białorusi.

zt

•••

WAŻNY KOMUNIKAT WS POMNIKA W JERSEY CITY, NJ:

We wtorek, 10 września, 2020 Rada Miejska Jersey City przegłosowała poprawkę i rezolucję utrzymującą pomnik dłuta Mistrza Pityńskiego, na Exchange Place na „wieczność”. Stało się tak dzięki wielotygodniowemu lobbowaniu prowadzonemu wśród radnych przez członków Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych, oraz kilku polonijnym patriotom, którzy zabrali głos podczas wtorkowej debaty; Pani Krystynie Piórkowskiej i mec. Sławomirowi Platta, jak również Jeanne Daly. Przy jednym nieobecnym, wszyscy radni zagłosowali za wprowadzeniem sugestii proponowanych przez mówców, zarówno w sprawie pozostawienia Pomnika na „wieczność”, jak i zmiany w tekście ordynacji sugerowanej przez lobbujących od kilku tygodni członków naszego Komitetu, Wojciecha Mazura i głównego negocjatora, Charles’a Balcera polegającej na sprecyzowaniu; „z wyłączeniem rozporządzenia Rady Miejskiej Nr. 18 – 144”, co oznacza, że organizacja pełniąca pieczę nad Exchange Place jest zobowiązana do honorowania decyzji przegłosowanej 19 grudnia, 2018.

Usunięto również punkt 7F mówiący o ograniczeniach udziału publiczności w uroczystościach pod Pomnikiem

Chcę uspokoić wszystkich, którzy obawiają się ograniczeń w organizowaniu uroczystości pod Pomnikiem. Są one podyktowane restrykcjami związanymi z COVID-19. Nie wytrzymają jednak zgodności z Konstytucją i prawami mieszkańców, kiedy Pandemia się skończy.

Pozdrawiam Polonię z nadzieją, że Pamięć Historii i cierpień naszego Narodu połączy Polonię w obronie tych wartości.

Janusz Sporek

Przewodniczący Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych