Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro porozumieli się w sprawie ocalenia koalicji prezes PiS wejdzie do rządu jako wicepremier.

“W jedności siła” – napisała późnym wieczorem na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek. – Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna – stwierdziła.

Jarosław Kaczyński będzie szefem komitetu do spraw bezpieczeństwa. Będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, ministerstwo obrony narodowej oraz ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

Zapytana czy rozmawiano – jak podawał onet o kwestii rzekomo dzielącej Ziobrę i Kaczyńskiego – stosunku do ideologii LGBT rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wskazała na wywiad szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla tygodnika “Sieci”, w którym podkreślał, że konieczne jest przeciwstawienie się ideologii LGBT, która zniszczyła już inne społeczeństwa europejskie. “Ci, którzy nie walczyli – przykładów z Europy nie brakuje – przegrali. Ja ręki do tego, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające samym fundamentom naszej cywilizacji, nie przyłożę” – mówił w wywiadzie Kaczyński. “Jestem za tym, by aktywnie przeciwstawiać się tym zagrożeniom dla naszej cywilizacji, bo doświadczenia bierności pokazują zawsze ten sam efekt” – dodał w rozmowie.

 

za polsat