Prowincja właśnie ogłosiła w piątek zaostrzenie ograniczeń dotyczących barów i restauracji w całym Ontario, a także tymczasowe zamknięcie wszystkich klubów ze striptizem.

Powołując się na wzrost liczby przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich pięciu tygodni, prowincja twierdzi, że nowe przypadki wydają się pochodzić z prywatnych spotkań towarzyskich (stąd obniżenie limitów zgromadzeń z 50 osób do 10 w pomieszczeniach i 100 osób do 25 na zewnątrz. ), a także pojawiają się „klastry epidemii” w restauracjach, barach i klubach ze striptizem.

Od soboty 26 września prowincja nałoży nowe ograniczenia na wszystkie lokale gastronomiczne, zakazując sprzedaży alkoholu po godzinie 23:00 i spożywania alkoholu na terenie lokalu w godzinach od 12:00 do 9:00. (w tym wśród pracowników). Prowincja będzie również wymagać, aby wszystkie zakłady były zamknięte do godziny 12:00 i pozostały zamknięte do godziny 5:00 (z wyjątkiem zakupów na wynos lub dostawy).

Prowincja twierdzi, że zamknie również wszystkie kluby ze striptizem w całym Ontario, decyzja podjęta po dwóch znanych przypadkach zarażeń w klubach ze striptizem w Toronto, z których jeden naraził na wirusa nawet 500 osób.

Prowincja twierdzi, że będzie również wymagać od firm i organizacji przestrzegania wszelkich porad, zaleceń i instrukcji wydanych przez Biuro Naczelnego Lekarza Zdrowia w zakresie badań przesiewowych symptomów COVID-19, w tym osób, które chcą wejść na teren ich pomieszczeń.

 

Prowincja twierdzi, że będzie współpracować z miastami i innymi partnerami, aby zachęcać do zwiększonego egzekwowania przepisów we wszystkich firmach, obiektach i miejscach pracy.