Amazon.com Inc. zatrudni 3500 osób w Kolumbii Brytyjskiej i Ontario.

Gigant handlu elektronicznego ujawnił w poniedziałek, że 3000 miejsc pracy będzie potrzebne w Vancouver, a kolejne 500 w Toronto.

Nowe miejsca pracy obejmą inżynierów programistów, projektantów doświadczeń użytkownika, naukowców zajmujących się mową, pracujących nad ulepszeniem serwisu Alexy, architektów rozwiązań chmurowych oraz kierowników sprzedaży i marketingu.

Większość prac będzie wykonywana w Post, budynku w Vancouver, w którym Amazon zajmie dodatkowe 63 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Do 2023 roku będzie działać na 18 piętrach, które dzierżawi w północnej wieży budynku i 17 w południowej wieży.

Vancouver od dawna jest postrzegane jako atrakcyjna kanadyjska placówka dla firm ze względu na bliskość Stanów Zjednoczonych i głównych ośrodków technologicznych, w tym Doliny Krzemowej i siedziby firmy Amazon w Seattle.

Firma przyjmie również nowych pracowników w Toronto, gdzie wynajmie 12 000 metrów kwadratowych na pięciu piętrach w budynku 18 York St., niedaleko   Bay Street. Ma nadzieję, że przyszłego lata w budynku pojawią się pracownicy.

Amazon zainwestował w Kanadzie ponad 11 miliardów dolarów, w tym w infrastrukturę i wynagrodzenia , dostarczając 9 miliardów dolarów krajowej gospodarce i pomagając stworzyć co najmniej 67 000 miejsc pracy.