Rada miejska Toronto jednogłośnie przegłosowała w środę wprowadzenie dalszych ograniczeń w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-19.

Radni głosowali za planem przedstawionym na początku tego tygodnia, który będzie dotyczył głównie restauracji i barów w mieście.

Bary i restauracje będą teraz musiały rejestrować dane kontaktowe każdego klienta, a nie tylko jednej osoby z każdej grupy, a liczba osób przy stole będzie ograniczona do sześciu.

Ponadto liczba osób, które mogą przebywać w restauracji lub barze w dowolnym momencie, będzie teraz ograniczona do 75, – dotychczas było to 100.

Lokalom, w których odtwarzana jest muzyka lub inne dźwięki w tle, nakazuje się utrzymywać poziom dźwięków nie głośniejszy niż „normalna rozmowa”, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się kropel w powietrzu. (sic!)

Rada miejska apeluje również do prowincji o wprowadzenie nakazu zakrywania twarzy w miejscach pracy, w których fizyczny dystans nie jest możliwy.

Nowe tymczasowe zmiany w przepisach miasta wejdą w życie 8 października.

Te dodatkowe środki uzupełniają prowincyjne  ograniczenia nałożone na bary i restauracje w zeszłym tygodniu, wymagające  zaprzestania podawania alkoholu po 23:00 i zamknięcia o północy, z wyjątkiem zakupów na wynos i dostawy