Na początku tego tygodnia Premier Doug Ford ogłosił, że Ontario weszło w drugą falę epidemii,  jednak podczas konferencji prasowej 30 września burmistrz Mississaugi Bonnie Crombie zaprzeczyła twierdzeniu, że w Peel również mamy do czynienia z drugą falą.

W Peel obecnie notujemy średnio 75-100 nowych przypadków dziennie, a w ciągu ostatniego tygodnia średnio 28 w Mississaudzie  – powiedziała Crombie podczas konferencji prasowej. Chociaż te liczby są znacznie wyższe niż te, które widzieliśmy tego lata, w minionym miesiącu  nasza średnia utrzymuje się na stosunkowo stabilnym poziomie. W tej chwili nie obserwujemy drastycznego wzrostu liczby przypadków. Oznacza to, że nie doświadczamy jeszcze drugiej fali w Peel, oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to może się zmienić w dowolnym momencie.

Crombie zachęca mieszkańców do “zachowania czujności” aby uniknąć kolejnego lockdownu.

Crombie wezwała mieszkańców do powstrzymania się od niepotrzebnych spotkań i imprez towarzyskich.

-Ponownie zrewiduj kalendarz spotkań towarzyskich i oceń czy  kolacja i drinki ze znajomymi w ten weekend naprawdę są teraz potrzebne? Czy może warto przejść do trybu online? A może odłożyć na później? – zalecała burmistrz Crombie.