Ontario zaostrzyło ograniczenia dotyczące  odwiedzin w niektórych domach opieki długoterminowej.

Od 5 października odwiedziny w domach opieki długoterminowej w regionach o dużej liczbie przypadków będą ograniczone do personelu, niezbędnych gości i opiekunów.

Rząd nie przedstawił konkretnej listy regionów wysokiego ryzyka, mówiąc, że współpracuje z dyrektorem medycznym ds. zdrowia dr Davidem Williamsem w celu zidentyfikowania tych obszarów.

Poniżej kontynuacja tekstu

Premier Doug Ford wezwał członków rodzin lub przyjaciół mieszkańców do wystąpienia  o status “opiekuna”, aby mogli nadal odwiedzać te placówki.

„Zachęcam członków rodziny, przyjaciół, proszę, zarejestrujcie się jako opiekunowie” – powiedział Ford.

Każdy mieszkaniec domu opieki może wskazać dwie osoby jako opiekunów. Mogą one wejść do takiego domu niezależnie od tego, czy w placówce zostało ogłoszone “ognisko Covid”

Ford powiedział, że to sprawa absolutnie „krytyczna”, aby członkowie rodziny pomagali jako opiekunowie, nawet jeśli trwa to tylko kilka godzin.

„Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć tych, którzy są odizolowani w tych trudnych dniach”. – dodał.

W ramach rządowego planu przygotowań na jesień COVID-19, Ford ogłosił również dodatkowe 540 milionów dolarów finansowania na ochronę mieszkańców domów opieki długoterminowej podczas drugiej fali.

Od poniedziałku w domach opieki długoterminowej w Ontario występuje 46 ognisk epidemii. U 78 mieszkańców i 123 pracowników wykryto koronawirusa.