Privy Council Office, czyli sekretariat biura premiera federalnego zatrudni „gawędziarza” (storyteller) i kierownika ds. komunikacji wizualnej do pomocy w promowaniu przesłania premiera Justina Trudeau.

Zgodnie z opisem stanowiska, wybrani kandydaci otrzymają wynagrodzenie do 96 461 dol. za „bezstronną” komunikację promującą pracę Trudeau i wicepremiera Chrystii Freeland.

Podanie można złożyć tutaj

„Szukamy utalentowanych autorów, którzy potrafią tworzyć wysokiej jakości produkty komunikacyjne i wiadomości, które opowiadają o tym, co robi rząd i dlaczego. Idealnie byłoby, gdyby dana osoba potrafiła drobiazgowo redagować i równolegle recenzować w języku angielskim i francuskim ”- brzmi opis stanowiska.

„Żywe zainteresowanie historią i głód bieżących wydarzeń i najświeższych wiadomości pomoże Ci w pisaniu o ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie”.

Wnioskodawcy są również zobowiązani do przesłania próbki pisemnej, która odpowiada na jedno z następujących trzech pytań:

  • Gdybyś mógł mieć superwładzę, co by to było i do czego byś ją wykorzystał?
  • Czego nauczyłeś się o sobie od początku pandemii, co Cię najbardziej zaskoczyło?
  • Gdybyś mógł podróżować w czasie, dokąd i kiedy byś się udał i dlaczego?

Ci, którzy zostaną wybrani, będą również zobowiązani do uzyskania  poświadczenia dostępu do informacji tajnych, aby móc współpracować z Privy Council Office przy wsparciu Kancelarii Premiera.

Potencjalni kandydaci mają do dyspozycji dwa strumienie pracy.

Pierwszy strumień  to pisanie komunikatów prasowych, gratulacji dla przedstawicieli zagranicznych czy przygotowywanie oświadczeń dla samego premiera.

W drugim strumieniu pracownicy będą pracować w zespole ds. mediów społecznościowych, który obejmuje pisanie tweetów dla Trudeau i opracowywanie strategii propagowania  głównych inicjatyw w mediach społecznościowych.