Prowincja Ontario na 28 dni zamyka siłownie, kina i restauracje  w Toronto, Ottawie i Regionie Peel Region

Nowe ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego, które prowincja ogłosiła w poniedziałek po południu, wejdą w życie w trzech regionach w sobotę o godzinie 12:01 i będą obowiązywać przez 28 dni oznaczają cofnięcie tych regionów do etapu II otwierania gospodarki prowincji w wersji zmodyfikowanej

Starając się spowolnić rozprzestrzenianie  wirusa na trzech obszarach, które w ciągu minionych dwóch tygodni doświadczyły ogromnego wzrostu liczby nowych infekcji, prowincja zamyka również kasyna, sale bingo oraz centra konferencyjne.

 

Wprowadzony zostanie zakaz rozgrywek sportowych w wewnątrz pomieszczeń, a maksymalna liczba osób, które mogą gromadzić się na salach spotkań i imprez, zostanie ograniczona do 10.

Od wtorku, 13 października, przyjęcia weselne w Toronto, Ottawie i regionie Peel będą podlegać nowym zasadom gromadzenia się limit 10 osób  wewnątrz i 25 na zewnątrz.

Interaktywne eksponaty lub eksponaty o wysokim ryzyku osobistego kontaktu w muzeach, galeriach, ogrodach zoologicznych, centrach nauki i zabytkach również zostaną zamknięte.

Punkty gastronomiczne w centrach handlowych mogą pozostać otwarte, ale będą dostępne tylko na wynos.

Usługi higieny osobistej, w przypadku których konieczne jest zdjęcie osłon twarzy, również zostały zawieszone na następny miesiąc.

Szkoły i “miejsca kultu” pozostaną otwarte .

Zachęca się mieszkańców Ontario we wszystkich regionach do ograniczenia podróżowania do innych części prowincji wyłącznie w celach najbardziej istotnychi do ograniczania wychodzenia poza dom.

Ontario odnotowało w piątek 939 nowych przypadków, najwyższą liczbę nowych przypadków koronawirusa zgłoszonych w ciągu 24 godzin od początku pandemii.

Zarysowana  sytuacja nie przekłada się na wszystkie części prowincji, a w niektórych regionach krzywa pozostała płaska.

W ciągu minionych kilku dni premier odrzucał sugestie, jakoby bary i restauracje były znaczącym źródłem transmisji.

„Muszę zobaczyć dowody, zanim odbiorę ludziom środki do życia” – powiedział dziennikarzom w poniedziałek.

Na konferencji prasowej w czwartek burmistrz Mississauga Bonnie Crombie zapewniła, że ​​nie sądzi, aby dalsze ograniczenia dla działalności biznesów były konieczne  w jej społeczności.

„ W tej chwili nie widzimy transmisji w barach, salonach, restauracjach ani na siłowniach w Peel – powiedziała.

Zapytany, dlaczego ograniczenia zostały zastosowane jednolicie we wszystkich trzech regionach, Williams – główny lekarz prowincji powiedział, że chociaż obecnie może nie być znaczącej transmisji wirusa, sytuacja może się szybko zmienić.

Powiedział, że wszyscy lokalni urzędnicy zdrowia publicznego w dotkniętych regionach zrozumieli to i zgodzili się na ograniczenia.

„Rozmawialiśmy z Peelem, Ottawą i Toronto. Wszyscy powiedzieli tak” – powiedział Williams.