Toronto Regional Real Estate Board twierdzi, że w trzecim kwartale liczba lokali oferowanych do najmu wzrosła ponad dwukrotnie, ponieważ inwestorzy ściągnęli swoje mieszkania z platform takich jak Airbnb i  wprowadzili je na tradycyjny rynek.

TRREB twierdzi, że tego lata w Toronto odnotowano prawie 114-procentowy wzrost liczby mieszkań do wynajęcia w Toronto, co spowodowało spadek czynszów za lokale każdej wielkości.

Prezes Zarządu Lisa Patel mówi, że rosnąca pula mieszkań na rynku doprowadziła tego lata do większego wyboru i możliwości negocjacji dla najemców.

Czynsze za mieszkania z jednosypialniowe, najpopularniejsze na rynku, spadły w Toronto o ponad 11 procent do 2,012 dol. w ciągu kwartału, z 2262 dol. latem 2019 r.

Informacje te potwierdza  witryna internetowa rentals .ca  zawierająca około 9 000 ofert najmu mieszkań w Toronto -wielu właścicieli oferuje najemcom znaczne zachęty.

Jedna z ofert na stronie reklamuje bezpłatny czynsz do 2021 roku. Inna oferował 500 dol. premii za wprowadzenie się  i  darmowy internet .

Wiele  oferuje do dwóch miesięcy bezpłatnie.

„To naprawdę okazja aby przeprowadzić się w inne miejsce” – powiedziała Lisa Patel, prezes Toronto Real Estate Board.