Około 45 procent respondentów w cotygodniowym badaniu przeprowadzonym przez Nanos Research Group uważa, że ​​wartość nieruchomości w ich sąsiedztwie wzrośnie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy – czytamy w Bloomberg News

Jest to najwyższy wynik od połowy marca, kiedy wprowadzono masowe przestoje w celu kontrolowania wybuchu koronawirusa. Jednocześnie tylko 13 procent uważa, że ​​wartości spadną, co jest najmniejszym odczytem w tym samym okresie.

Mieszkalnictwo jest od kilku miesięcy jedyną iskierką nadziei w gospodarce. Historycznie niskie stopy procentowe w połączeniu z przejściem do pracy w domu tworzą silny popyt na rynku o ograniczonej podaży, co prowadzi do rekordowo wysokich cen.

Niskie stawki dają również właścicielom domów okazję do zaoszczędzenia pieniędzy poprzez refinansowanie kredytów hipotecznych.

Optymizm na rynku mieszkaniowym pomaga złagodzić rosnące obawy konsumentów. Ogólne zaufanie konsumentów w październiku zanotowało pierwszy miesięczny spadek od początku pandemii wśród sygnałów, że ożywienie gospodarcze wygasa. Indeks zaufania kanadyjskiego Bloomberg Nanos zakończył miesiąc na poziomie 52,5, w porównaniu z 53,1 na koniec września.

Każdego tygodnia Nanos Research przeprowadza ankietę wśród 250 Kanadyjczyków pod kątem ich opinii na temat finansów osobistych, bezpieczeństwa pracy oraz perspektyw gospodarki i cen nieruchomości. Bloomberg publikuje średnie kroczące z 1000 odpowiedzi z czterech tygodni. Perspektywy mieszkaniowe były jedynym składnikiem pokazującym jakąkolwiek poprawę w ciągu ostatniego miesiąca.