W niedzielę wieczorem na jeziorze Huron szalał sztorm. Burmistrz Goderich, Ont., John Grace, mówi, że to chyba największy sztorm w historii miasteczka, fale były większe niż w 1986 roku. Na nabrzeżu w Goderich odnotowano rekordowy poziom wody, przewyższające ten z roku 1986. Cove Road całkowicie znalazła się pod wodą. Nabrzeże zostało uszkodzone, ale w stosunkowo niewielkim stopniu. Niedawno zainstalowano elementy chroniące wybrzeże i te spełniły swoją rolę.

W Bayfield jezioro zniszczyło parking przy plaży publicznej. W St. Joseph, na północ od Grand Bend, fale wyrzuciły na brzeg to, co wymyły gdzie indziej. Właściciele domów letniskowych w Port Albert nie mają już plaży. Falochron w Point Clark przetrwał olbrzymie fale. Część nabrzeżnego chodnika w Kincardine została podniesiona.

Jayne Thompson z Maitland Valley Conservation Authority apeluje do osób mieszkających na klifach, by zwróciły uwagę na oznaki pękania podłoża. Jeśli pojawią się pęknięcia biegnące równolegle do krawędzi klifu, może to oznaczać, że podstawa skarpy została podmyta i grozi osunięciem.