Czołowy lekarz w kraju przedstawił we wtorek nowe zalecenia dotyczące masek niemedycznych, mówiąc, że powinny być wykonane z co najmniej trzech warstw i podkreślił ich znaczenie w obliczu rosnącej liczby przypadków COVID-19.

Według Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego maski na twarz powinny składać się z dwóch warstw gęsto tkanego materiału, takiego jak bawełna lub len, oraz trzeciej warstwy „tkaniny filtrującej”, takiej jak polipropylen.

„Niekoniecznie mówimy,  wyrzuć wszystko, co masz” – powiedziała dr Theresa Tam, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Kanadzie, na konferencji prasowej we wtorek.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Dopasowanie jest najważniejsze” – dodała, podkreślając ściśnięty nos i pełne zakrycie nosa i ust, ale także wygodę i przewiewność.

„Ponieważ jest zimno, ponieważ wszyscy wchodzimy do środka, dowiadujemy się więcej o kroplach i aerozolach. To tylko kolejna warstwa ochrony ”- powiedział Tam w Ottawie.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła noszenie filtrowanych, trójwarstwowych masek już 12 czerwca, ale Tam powiedział, że zakrywanie twarzy jest obszarem „rozwijającej się nauki”.