Terrorysta ISIS, uznany niegdyś za „wyjątkowe” zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, uzyskał zwolnienie warunkowe na wyjazd ze swoją dziewczyną do ośrodka narciarskiego .

Carlos Larmond został uwięziony w 2016 roku po tym, jak władze stwierdziły, że próbował opuścić Kanadę z zamiarem przyłączenia się do ISIS. Larmond i jego brat Ashton byli częścią komórki terrorystycznej w Ottawie.

W więzieniu Larmond został również oskarżony o próbę radykalizacji współwięźniów i ostatecznie został przeniesiony do Special Handling Unit, ośrodka o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Pomimo obaw, Larmond został zwolniony z więzienia w zeszłym roku pod warunkiem, noclegu w ośrodku penitencjarnym w Calgary.

„W czasie, gdy firmy są zamykane przez COVID, a Trudeau wzywa prowincje do lockdownu, terroryści są wypuszczani z więzień, aby pojeździć na nartach” – komentował przywódca konserwatystów Erin O’Toole.

Wniosek Larmonda o nocowanie poza ośrodkiem penitencjarnym w związku z wyjazdem na narty został poparty przez Kanadyjską Służbę Więzienną w związku z dobrym zachowaniem w CRF [community-based residential facility].