Gotowi na wybuch epidemii
Podejmowane są intensywne wysiłki, aby opóźnić rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa, który rozprzestrzenia się na całym świecie, ale Kanadyjczycy powinni przygotować się na „ewentualność” wybuchu epidemii COVID-19, stwierdziła w środę minister zdrowia Kanady Patty Hajdu.

Pilnym celem jest opóźnienie wybuchu choroby, aby dać systemowi opieki zdrowotnej czas na przetrwanie sezonu grypowego.
Theresa Tam, dyrektor ds. zdrowia publicznego, powiedziała, że ​​władze na wszystkich szczeblach administracji dostosowują kanadyjski „dobrze ugruntowany i przetestowany” plan gotowości na wypadek pandemii grypy, aby odpowiedzieć na szczególne wyzwania związane z COVID-19. Władze podsumowują, jakie zasoby mogą być potrzebne i jakie plany awaryjne mogą wymagać wprowadzenia w życie, takie jak odłożenie planowych operacji w celu zwolnienia łóżek szpitalnych.

Tam dodała, że ​​każdy obywatel ma do odegrania ważną rolę od podjęcia środków ostrożności, takich jak mycie rąk i kaszel w łokieć, po powstrzymanie się od pójścia na pogotowie, kiedy możesz być chory na COVID-19.
„Zadzwoń i upewnij się, czy możesz przyjść do placówki opieki zdrowotnej” – uczulała. Ogromna większość osób zarażonych wirusem wykazuje bardzo łagodne objawy i że można się nim opiekować w społeczności, rezerwując ograniczone zasoby szpitalne dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują.
Trudeau powołał nowy komitet gabinetowy w celu koordynacji reakcji na COVID-19, ostrzegając, że globalny wybuch może mieć poważne skutki gospodarcze dla kraju.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU