W piątek około 3 po południu przed posterunkiem 11. komisariatu policji regionu Peel przy 3030 Erin Mills Parkway odbył się niewielki protest. Z postu na Instagramie wynika, że zgromadzenie przed posterunkiem zorganizowała grupa zwana “Malton People’s Movement”, która demonstrowała przeciwko brutalności policji. Policja w oświadczeniu wydanym następnego dnia podała, że funkcjonariusze byli świadomi, co się odbywa, i planowali zezwolić protestującym na przeprowadzenie pokojowej demonstracji.

W czasie protestu kilka osób zaczęło wylewać farbę na budynek. Na zdjęciu przekazanym przez policję widać oblane czerwoną farbą ściany i okno. Na oknie są naklejone plakaty.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Malton People’s Movement zamieścił filmy i zdjęcia z protestu na swoim instagramie i twitterze. Widać tam też okno oblane farbą i plakaty, ale nie widać momentu powstania zniszczeń.

Szef policji Nishan Duraiappah powiedział, że popiera prawo do organizowania pokojowych demonstracji, ale policja podejmuje działania, gdy dochodzi do aktów przemocy lub wandalizmu.