„Musimy działać jako system prowincyjny na poziomie, który nigdy wcześniej nie był wymagany” – stwierdził dyrektor generalny Ontario Health

Ontario utworzyło centrum dowodzenia COVID-19, które będzie zarządzać transferami pacjentów intensywnej terapii między szpitalami.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ontario mówi szpitalom, aby przygotowały się do przeniesienia dziesiątek, a potencjalnie setek pacjentów, ponieważ bezprecedensowa liczba osób chorych na COVID-19 wypełnia łóżka w szpitalach prowincji.

We czwartek w prowincji hospitalizowanych było z Covid – 19 1,472 osób z czego na intensywnej terapii – 363 osoby, a podłączone do respiratora – 242.

Szpitalom, które mają dostępne miejsca  do intensywnej terapii, polecono zarezerwować jedną trzecią tych łóżek na transfery ze szpitali, które maksymalnie wykorzystały swoje możliwości OIOM.

 Obecnie, w przeciwieństwie do pierwszej fali epidemii, nawet na obszarach, w których transmisja COVID-19 jest najwyższa, szpitalom nakazuje się kontynuowanie „pilnych” operacji i procedur, w tym leczenia raka, przeszczepów, a także opieki kardiologicznej i neurologicznej.

Dr Chris Simpson, wiceprezes ds. Medycznych Ontario Health powiedział, że planowamne transfery są wynikiem „skrajnej asymetrii” COVID-19 w Ontario.

Przewiduje się, że powodu COVID-19 do 24 stycznia w Ontario szpitale będą miały ponad 500 pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii i łącznie ponad 1700 hospitalizacji.