Marco Muzzo zwolniony warunkowo

Marco Muzzo, multimilioner, spadkobierca znanej rodziny deweloperskiej, który w 2015 roku w Vaughan, Ont. zabił swym samochodem jadąc po pijanemu  troje małych dzieci i ich dziadka uzyskał  we wtorek pełne zwolnienie warunkowe.

Imperium biznesowe  rodziny Muzzo, Muzzo Group, obejmuje producenta drywallu Marel Contractors i firmę deweloperską, Pemberton Group.  Marco Muzzo to  wnuk założyciela firmy, nieżyjącego już  Marco Sr.,   Obecnie firmy rodzinne są prowadzone przez wuja Marco Jr., Marca Muzzo, wraz z kuzynami Eliotem i Alexem Muzzo. Majątek rodziny szacowany jest na 1,86 mld dol. co daje 62 miejsce na liście 100 najbogatszych Kanadyjczyków.

Kanadyjska Rada ds. Zwolnień warunkowych podjęła decyzję podczas wirtualnego przesłuchania.

Pojawiając się przed komisją za pośrednictwem łącza wideo, Muzzo, ubrany w ciemną koszulę,   po raz pierwszy w oficjalnych okolicznościach wypowiedział imiona swoich ofiar zapewniając, że z tym co zrobił będzie żył do końca swych dni.

Wcześniej matka dzieci, Jennifer Neville-Lake, odczytała oświadczenie stwierdzając, że Muzzo nadal nie bierze pełnej odpowiedzialności za swoje „ohydne czyny”.

„Nigdy nie usłyszałam, żeby powiedział: ja, Marco Muzzo, zabiłem dziewięcioletniego Daniela Neville-Lake’a, pięcioletniego Harrisona Neville-Lake’a, dwuletnią Milly Neville-Lake i 65-letniego Gary’ego Neville – stwierdziła. „Ja, Marco Muzzo, jestem człowiekiem, który zabił całą trójkę dzieci Jennifer Neville-Lake, ponieważ jestem samolubnym i nieodpowiedzialnym pijanym kierowcą”.

 

Neville-Lake uważa, że Muzzo zamiast tego nieustannie „wyraża swoje wyreżyserowane wyrzuty sumienia”.

34-letni dzisiaj Muzzo po raz pierwszy uzyskał zwolnienie warunkowe z prawem wychodzenia z więzienia w ciągu dnia i powrotu do zakładu karnego na noc w kwietniu 2020 r., następnie w listopadzie zostało ono przedłużone na kolejne 6 miesięcy

W dniu wypadku  Muzzo jechał do domu z międzynarodowego lotniska Toronto Pearson, dokąd  przyleciał biznesowym odrzutowcem z Miami, gdzie świętował swój wieczór kawalerski.

Muzzo przejechał  znak stopuj jeepem cherokee i staranował rodzinny minivan, swych ofiar

Funkcjonariusz policji stwierdził, że gdy dotarł na miejsce wypadku, Muzzo miał błyszczące oczy, śmierdział alkoholem i był posikany.

Toksykolog stwierdził, że Muzzo miał we krwi  stężenie alkoholu trzykrotnie przekraczające dopuszczalny limit.

Muzzo został zwolniony z więzienia o minimalnym rygorze w maju 2020 roku i od tego czasu mieszka w ośrodku komunalnym na specjalnych warunkach.

Te specjalne warunki będą również miały zastosowanie do jego pełnego zwolnienia warunkowego, obejmują zakaz spożywania alkoholu, unikania lokali, w których podawany jest alkohol, unikanie bezpośredniego lub pośredniego kontaktu z rodziną ofiar oraz omijanie  Brampton i regionu York.

Ustawowa data zwolnienia to 18 czerwca 2022 r., a data wygaśnięcia  wyroku to 28 lipca 2025 r.

Na wtorkowym przesłuchaniu kurator Muzzo przedstawił  plan ponownej integracji skazanego ze społeczeństwem i powiedział, że istnieje niskie ryzyko ponownego popełnienia przestępstwa.

Według kuratora od czasu zwolnienia, Muzzo zatrudniony jest w rodzinnej firmie i jako wolontariusz, buduje schronisko dla bezdomnych mężczyzn.

Ponadto „wykazuje  zrozumienie swojego przestępstwa”.