Mississauga świętuje setne urodziny Hazel McCallion

W środę przed setnymi urodzinami Hazel McCallion, które przypadają w Walentynki odbyła się wirtualna uroczystość w radzie miasta Mississaugi poświęcona – najdłużej urzędującej burmistrz miasta.

Gospodarzem konferencji wideo była obecna burmistrz Bonnie Crombie i radni miejscy Mississauga.

„Miasto Mississauga jest bardzo wdzięczne za dziesięciolecia służby publicznej, które Hazel z dumą i niestrudzenie zapewniała mieszkańcom tego wspaniałego miasta” – powiedziała burmistrz Crombie. „Jest źródłem inspiracji dla nas wszystkich i wzorem do naśladowania dla kobiet w polityce, w tym mnie”.

25 listopada 2020 r. Rada zatwierdziła zmianę nazwy Miejskiej Biblioteki Centralnej na „Hazel McCallion Central Library”.

Miasto wraz z Biblioteką Mississauga i Muzeami Mississauga opublikowało w środę wirtualną wystawę, a specjalny film zatytułowany „Hazel A Celebration: 100 Years In The Making” zostanie opublikowany w Internecie 14 lutego o 19:30

 

„Huragan” Hazel służyła Mississaudze jako burmistrz od 1978 do 2014 roku.

Wieża zegarowa Civic Center w Mississauga zostanie podświetlona na czerwono i różowo w niedzielę w uznaniu “ dnia Hazel McCallion ”, który został oficjalnie ogłoszony po raz pierwszy w 2016 roku.