Zdjęcie Rihanny topless z wisiorkiem przedstawiającym hinduskiego boga Ganesza na szyi wywołało oburzenie w Indiach.
Dzieje się to zaledwie kilka tygodni po tym, jak gwiazdka została skrytykowana przez indyjski rząd, popierając w twittcie protesty rolników w Indiach.

Tweet Rihanny był częścią promocji jej linii bielizny Savage X Fenty. Amerykańska ikona popu została oskarżona o kpiny z hinduskiego boga, wywołując furię w Indiach.

Użytkownicy mediów społecznościowych i politycy stwierdzili, że jej post jest „uwłaczający”, i wyraża brak szacunku dla hinduskich bogów co rani hinduską społeczność.

Poniżej kontynuacja tekstu

„To przerażające widzieć, jak @Rihanna haniebnie szydzi z naszego ukochanego hinduskiego boga # Ganesha” – napisał na Twitterze Ram Kadam, poseł do legiuslatury stanowej hindusko-nacjonalistycznej partii premiera Narendry Modi.
„To pokazuje, że #Rihanna nie ma pojęcia ani szacunku dla indyjskiej kultury, tradycji i naszych problemów” – dodał.

Prawicowa Światowa Rada Hindusów poinformowała, że ​​złożyła już skargi policyjne na Facebooka i Twittera za udostępnienie zdjęcia i zażądała działań przeciwko kontom Rihanny w mediach społecznościowych.

Za South China Morning Post

Nasz komentarz: Pozostaje jedynie ubolewać, że społeczność chrześcijańska nie broni z równą siłą symboli własnej religii, które są powszechnie używane w bluźnierczy sposób.