Pastorowi Coatesowi odmówiono zwolnienia za kaucją zaledwie tydzień po tym, jak z tego samego aresztu wypuszczono skazanego gwałciciela dzieci, co zmusiło policję do wydania ostrzeżenia aby zachować czujność.

Pastor James Coates z kościoła GraceLife będzie więziony do czasu procesu w dniach 3-5 maja, po tym jak został aresztowany dwa tygodnie temu i oskarżony na podstawie ustawy o zdrowiu publicznym o naruszenie przepisów dotyczących zdrowia publicznego.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W rezultacie śledztwa policji pastor Coates oddał się władzom w zeszłym miesiącu i jest przetrzymywany w więzieniu, odmówiono mu bezwarunkowego udzielenia zwolnienia za kaucją.

Prawnik pastora Coatesa, James Kitchen, powiedział Rebel News, że obecnie rozważa odwołanie się do Sądu Apelacyjnego Alberty; „To jest pastor, który siedzi w więzieniu od 16 lutego, już ponad dwa tygodnie, a ma obecnie siedzieć przez kolejne osiem tygodni za brak woli przestrzegania nienaukowych i niekonstytucyjnych nakazów zdrowotnych”.

W  złożonym pod przysięgą oświadczeniu żona Coates powiedziała, że ​​jej mąż nie może „z czystym sumieniem” zgodzić się na warunki zwolnienia za kaucją. „Mój mąż poświęcił swoje życie posłuszeństwu swojemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, głosząc przesłanie ewangelii i usługując swoim wiernym” – napisała Erin Coates.