Policja nęka katolika za cytowanie katechizmu

Policja prowadzi śledztwo w sprawie katolika w związku z zarzutami, że popełnił on przestępstwo „nienawiści”, prosząc katolicką radę szkolną, aby nie honorowała „miesiąca dumy” i nie wywieszała tęczowej flagi w katolickich szkołach – czytamy na stronach LifeSiteNews.

Flagi mają być wywieszone w 2021 roku.

Jody Maillet,  powiedział na posiedzeniu Toronto Catholic District School Board (TCDSB) 4 marca , że jest „zaniepokojony” propozycją „uznania lub uczczenia miesiąca dumy gejowskiej i wywieszenia flagi gejowskiej nad naszymi szkołami w Toronto”. . ”

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Sprzeciwiam się temu i proszę, abyście to zrobili” – powiedział Maillet na regularnym posiedzeniu komitetu. „Powód jest prosty: ponieważ duma gejowska nie jest zgodna z wiarą katolicką. Mamy duchowy i moralny obowiązek zapewnienia współczującego, opiekuńczego i kochającego katolickiego środowiska w naszych szkołach ”- powiedział ojciec, który ma dwoje dzieci uczęszczających do szkoły TCDSB.

Następnie Maillet zacytował to, czego Kościół katolicki naucza na temat homoseksualizmu.

W paragrafie 2357 Katechizm nazywa akty homoseksualne „wewnętrznie nieuporządkowanymi”, dodając, że „pod żadnym pozorem nie można ich zaaprobować”.

Maillet powiedział zarządowi, że w katolickich szkołach nie ma miejsca dla grup wspierających takie relacje.

Następnie powiedział zarządowi, że paragraf 2359 Katechizmu „wskazuje drogę”, w jaki sposób szkoły katolickie powinny troszczyć się o uczniów, którzy doświadczają pociągu do osób tej samej płci. „Czystość, panowanie nad sobą, modlitwa i łaska sakramentalna – w zasadzie Eucharystia i chodzenie do spowiedzi” – powiedział Maillet.

„To, czego nie chcemy, to wysyłanie ucznia do grup lub organizacji, które odwracają się od nauk Chrystusa i Jego Kościoła. Jeśli coś jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła, oznacza to, że dusze są zagrożone ”- dodał.

Maillet zakończył swoją prezentację, cytując ostrzeżenie Jezusa z Ewangelii Mateusza skierowane do dorosłych, którzy obrażają dzieci, powodując ich upadek.

Aktywiści LGBT natychmiast rozpoczęli internetową kampanię przeciwko Mailletowi, oskarżając go o „homofobię”. Wiadomości z mediów społecznościowych na Twitterze ujawniają, że skontaktowali się z policją i poprosili o dochodzenie.

Funkcjonariusz policji Jenifferjit Sidhu z Toronto Police Service potwierdził LifeSiteNews, że dochodzenie jest w toku.

„Jednostka ds. przestępstw z nienawiści współpracuje ze śledczym wydziału w celu ustalenia, czy zostaną postawione zarzuty – powiedział Sidhu.

Jack Fonseca, dyrektor  w Campaign Life Coalition, ogólnokanadyjskiej organizacji broniącej życia i rodziny, powiedział, że to „absolutnie oburzające, iż ten wierny zasadom wiary ojciec jest przedmiotem policyjnego dochodzenia za cytowanie słów Jezusa Chrystusa z Pisma Świętego . ”

„To naprawdę niewiarygodne” – powiedział LifeSiteNews. „Czy obecnie uważane jest za mowę nienawiści głośne wypowiadanie słów Jezusa Chrystusa i cytowanie  Biblii? Policja, która zgodziła się przeprowadzić dochodzenie w sprawie Jody, to osoby, które należy zbadać, nie tylko z powodu braku znajomości prawa, ale potencjalnie za zmowę z  aktywistami gejowskimi w ramach kampanii nękania i nienawiści przeciwko przestrzegającemu prawa obywatelowi realizującemu swoje konstytucyjne prawo do wolności wypowiedzi i wyznania ”.

„Nie możemy pozwolić, by policja zachowywała się jak bandyci, aby realizować nienawistny program grupy lobbystów politycznych” – dodał.